Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Slavnostní poklepání deseti kladívky zahájilo náchodskou stavbu roku

Slavnostní poklepání deseti kladívky zahájilo náchodskou stavbu roku

seznam článků
Slavnostní poklepání deseti kladívky zahájilo náchodskou stavbu roku
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

bus1Stavbou roku je nazývána rekonstrukce autobusového nádraží v Náchodě. Včera byla stavba slavnostně zahájena, když na pomyslný základní kámen poklepalo kladívky deset významných hostů, kteří se na přípravě a následné rekonstrukci podíleli či podílet teprve budou. Nové autobusové nádraží v Náchodě by mělo být hotové v létě příštího roku.

"Na začátku roku 2010, když jsme na radnici usedli do svých křesel, tak v kanceláři prvního místostarosty Tomáše Šubrta vznikla první myšlenka, že bránou do města by měl být nový autobusový terminál, eventuelně nové vlakové a autobusové nádraží. Dnes se tedy začíná stavět, a to co tady vznikne, tak prosvítí nejen město Náchod, ale celý Královéhradecký kraj," uvedl v zahajovací řeči starosta Náchoda Jan Birke, který zároveň poděkoval všem, kteří se na přípravě projektu podíleli, a kteří byli osobně, či jako třeba ministr dopravy v zastoupení, na včerejším zahájení stavby přítomni.

"Za poslední tři roky dostává Náchod novou dynamiku a novou tvář. A proto bych chtěl ocenit, že vedení města mělo odvahu pustit se do řešení dopravní infrastruktury ve městě. Stavba je finančně podpořena z Regionálního operačního programu, a tomu jsem rád, protože někdy jsou evropské peníze napadány jako ne dobře využité. Tady budou použity velmi dobře a pomůžou tomu, že dojde k přeměně nádraží v podobu, kterou všichni rádi uvítáme," řekla Královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

"Cílem projektu je vytvořit vstupní bránu do města tak, aby tento dopravní terminál odpovídal požadavkům 21. století na dopravu autobusovou a vlakovou. Od samého počátku byl záměr i projektová dokumentace koordinován s přípravou na rekonstrukci hlavní budovy vlakového nádraží s Českými drahami. Budova nádraží bude v budoucnu sloužit pro oba terminály, včetně společného informačního systému. Na přípravu projektové dokumentace byl vybrán Atelier Tsunami. Město Náchod vykoupilo všechny nemovitosti od přejezdu přes trať až po hlavní budovu nádraží. Tyto budovy budou zbourány a nové řešení umožní přestup suchou nohou z vlaku do autobusu. Celý projekt zároveň navazuje na projekt rekonstrukce křižovatky "U Itálie"," připomněl několik praktických informací místostarosta Náchoda Tomáš Šubert.

Výběrové řízení na zhotovitele stavby vyhrála společnost M - Silnice. Celkové náklady na rekonstrukci autobusového nádraží jsou ve výši 35,7 milionu korun. Stávající nádraží bylo po dobu stavby přesunuto do provizorního umístění v ulici Za teplárnou.

"Před třemi lety to byl sen. Sny se mají plnit a já jsem rád, že společně s mými kolegy jsme u toho, že dnes zahajujeme výstavbu nového autobusového nádraží," dodal na závěr starosta Jan Birke.

Na zákadní kámen v zápětí symbolicky poklepali Ing. Jaroslav Deml - náměstek ministra dopravy, Bc. Lubomír Franc - senátor a hejtman Královéhradeckého kraje, Jan Birke - starosta města Náchoda, místostarostové - Ing. Tomáš Šubert a Mgr. Drahomíra Benešová, JUDr. Blanka Kalcsová - předsedkyně představenstva společnosti M - SILNICE a.s. a generální ředitelka holdingu MEDIS, Bc. Václav Fikr - ředitel Regionální správy majetku Hradec Králové ČD, a.s., Ing. Petr Vodička - ředitel oblastního ředitelství Správy železniční a dopravní cesty, Ing. Arch. Aleš Krtička - projektant, Atelier TSUNAMI a za Řediteltví silnic a dálnic Hradec Králové - Ing. Marek Novotný. Mezi hosty nechyběli radní a zastupitelé města Náchoda, starostové okolních měst a obcí, zástupci projektanta, dodavatele i investora, Policie ČR a Českých drah.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře