Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Rekonstrukci autobusového nádraží v Náchodě již nic nebrání

Rekonstrukci autobusového nádraží v Náchodě již nic nebrání

seznam článků
Rekonstrukci autobusového nádraží v Náchodě již nic nebrání
Strana 2
Všechny strany

nadr

Rekonstrukce autobusového nádraží je v letošním roce největší a nejsledovanější investiční akcí Města Náchoda. Její přípravy však v posledních týdnech provází nejistota v podobě nezbytné součinnosti Českých drah. Ze včerejšího jednání starosty Náchoda Jana Birke s ředitelem Českých drah Petrem Žaludou však vyplynulo řešení situace, a tak rekonstrukci autobusového nádraží v Náchodě již nic nebrání.

Podle informace náchodské tiskové mluvčí Niny Adlof je součástí celého projektu oboustranně koordinovaná rekonstrukce výpravní budovy (vlakové nádraží v majetku Českých drah), která je připravena a je na ni vydáno i stavební povolení. Z důvodu omezení finančních prostředků (příprava prodeje části podniku "železniční stanice") však nebyla její stavba zahájena a proběhne až po dokončení rekonstrukce nádraží.

"Na včerejším jednání mě o realizaci ujistil sám pan ministr dopravy Zdeněk Žák, kterému jsem celou problematiku během odpoledního setkání vysvětlil," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "Nyní vyčkáme na písemné stanovisko, resp. návrh na řešení možnosti zahájení naší investice i přesto, že České dráhy stavbu, na kterou měly naše práce navazovat, nezahájily. Hned poté můžeme připravit konkrétní harmonogram prací a termín zahájení rekonstrukce autobusového nádraží. Od počátku řešíme celou věc s generálním ředitelem Českých drah panem Petrem Žaludou, který je rovněž informován a snaží se věc vyřešit. Aktuální situace v Českých drahách je však velmi komplikovaná, a proto jsem nechtěl nechat nic náhodě. Mojí prioritou v těchto dnech bylo sejít se s ministrem dopravy a informovat ho o nutnosti vzájemné koordinace našich staveb. Jsem rád, že mě pan ministr v tak krátkém ternínu přijal a osobně si ze včerejšího jednání odnáším reálnou naději v brzké zahájení rekonstrukce nádraží. Dalo by se říci, že mi spadl kámen ze srdce," dodal starosta Jan Birke.

Podporu a urychlení řešení vyjádřilo i Zastupitelstvo města Náchoda. Zastupitelé na svém pondělním jednání jednomyslně odhlasovali souhlas se spoluúčastí města. "Tím jsem získal silný mandát pro úterní další jednání, a to právě s ředitelem Českých drah Petrem Žaludou. Ten navrhl následující konstruktivní řešení," upřesnil starosta Jan Birke:

Město Náchod zajistí náhradní sociální zařízení, které bude sloužit pro cestující vlakové i autobusové dopravy a bude ho provozovat do doby dokončení výstavby vyprojektovaného sociálního zařízení ve výpravní budově, které je pro ČD prioritou. Na základě jeho zprovoznění bude město moci provést demolici části výpravní budovy a následně tedy realizovat stavbu autobusového nádraží. 

"Pana ministra jsem v závěru společného jednání informoval také o letošních investicích Ředitelství silnic a dálnic do rekonstrukce kruhové křižovatky "U Itálie", která navazuje na zmíněné autobusové nádraží. Ministr tak byl informován o dopravní situaci v Náchodě a ocenil navrhovaný způsob technického řešení rekonstrukce této kruhové křižovatky, kterou připravuje ŘSD," dodal Jan Birke.

Foto Jan Ježek

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře