Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Rekonstrukce Náchodské ulice v Novém Městě nad Metují bude zahájena v polovině března

Rekonstrukce Náchodské ulice v Novém Městě nad Metují bude zahájena v polovině března

seznam článků
Rekonstrukce Náchodské ulice v Novém Městě nad Metují bude zahájena v polovině března
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

sil1Po mnoha letech stížností řidičů a obyvatel města bude Královéhradecký kraj v letošním roce rekonstruovat Náchodskou ulici v Novém Městě nad Metují. Zhotovitelem stavby je firma Porr a.s., technický dozor stavebníka bude vykonávat Správa a údržba silnic (SÚS) Královéhradeckého kraje a.s.. Stavba bude zahájena v polovině března.

Stavba je financována z Regionálního operačního programu a bude stát 35 milionů korun, dalších 10 milionů investuje Nové Město nad Metují ze svých zdrojů na vybudování cyklostezky, chodníků a zeleně.

Rekonstrukce Náchodské ulice je rozdělena na dvě etapy:

V první etapě, která bude v závislosti na klimatických podmínkách zahájena 16. března 2015 a potrvá do 3. května 2015, bude rekonstruován úsek v délce 150 metrů od křižovatky U Papežů po vjezd do firmy Arriva. V této etapě bude zmíněný úsek úplně uzavřen. Objízdná trasa bude pro osobní dopravu vedena ulicí Havlíčkova, podjezdem pod železniční tratí a ulicí generála Klapálka. Nebude obsluhována zastávka autobusu Náchodská a vybrané autobusové spoje budou zajíždět na zastávku Slza.

Druhá etapa bude zahájena dne 4. května 2015 a potrvá do 30. srpna 2015. V této etapě bude rekonstruován také most nad železniční tratí u firmy Ammann. Rekonstrukce ulice Náchodské bude prováděna po polovinách tak, aby byla umožněna místní doprava v této ulici včetně autobusové dopravy. K dispozici bude jeden pruh komunikace, kde bude doprava řízena semafory. Nejdříve bude prováděna rekonstrukce pravé strany komunikace ve směru od křižovatky U Papežů a následně druhá polovina komunikace. Samozřejmě budou provizorně zpřístupněny vjezdy a vchody do jednotlivých nemovitostí.

V této etapě budou provedeny veškeré konstrukční vrstvy komunikace. Objízdná trasa bude vedena ulicemi Havlíčkova, Rašínova, ul. 28. října, na kruhový objezd u hasičské zbrojnice a ulicí T. G. Masaryka směr Vrchoviny.

Objízdné trasy v každé etapě jsou vyznačeny na přiložené mapce. Tranzitní osobní a nákladní doprava bude po celou dobu výstavby obou etap vedena přes Jaroměř.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře