Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Prostranství v okolí Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci bude upraveno

Prostranství v okolí Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci bude upraveno

seznam článků
Prostranství v okolí Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci bude upraveno
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

park11

Vedení červenokostelecké radnice hodlá v letošním roce upravit a zkrášlit veřejné prostranství mezi školami a divadlem J.K.Tyla. Plány radnice sdělil místostarosta Červeného Kostelce Richard Bergmann.

"Již několik let město Červený Kostelec vynakládá nemalé finanční částky na obnovu a zkrášlení budov a přilehlých prostor, které nám byly předány minulými pokoleními. Nutno říci, že právě lokalita v okolí Divadla J. K. Tyla patří k těm, která by mohla být jednou z nejreprezentativnějších. Při pohledu na fotografie z třicátých let je jasně patrné, že právě v této době byl tento prostor chloubou města. Proto komise životního prostředí požádala odborníky, aby se zamysleli nad úpravou tohoto prostoru jak ze strany obnovy dřevin, tak i po stránce architektury (hlavně v části od Sazky k parku mezi školami)," uvedl Richard Bergmann.

"Protože stránka architektonická je složitější a finančně náročnější, rozhodli jsme se prostor celkově obměnit a úpravu prostoru v okolí divadla rozdělit na dvě části. V první části by mělo dojít k zprůhlednění parčíku u „legionáře" směrem k divadlu, odstranění přerostlých jehličnanů a vysazení nových, celkově nižších druhů dřevin u divadla a otevření pohledu na sokolovnu s dosadbou rovněž nižších dřevin v blízkosti sokolovny. V druhé části bude zpracován architektonický návrh s obnovou a dosadbou dřevin od ulice 17. listopadu k ulici Bř. Kafky v oblasti mezi školami. V současné době je požádáno o zpracování této studie tak, aby se komise výstavby mohla tímto návrhem zabývat. Doufám, že se nám tento krok podaří zrealizovat a naše město bude mít další lokalitu, kterou dokáže, že je městem moderním a vážícím si odkazů našich předků," vyjádřil plány a příní radnice Červeného Kostelce Richard Bergmann. 

Veškeré zde popsané kroky první části úprav (pokácení a výsadba dřevin) by měly proběhnout v období přelomu měsíců březen a duben 2013.

Foto a zdroj zprávy archiv www.cervenykostelec.cz 

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře