Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Přechody kolem Krakonošova náměstí v Trutnově budou bezpečnější

Přechody kolem Krakonošova náměstí v Trutnově budou bezpečnější

namestiMěsto Trutnov začne dnes s realizací tří nových zpomalovacích prahů kolem Krakonošova náměstí, které mají za úkol zvýšit bezpečnost přecházejících chodců.

"Prahy, které nahradí dosavadní provizorní řešení, budou vybudovány na vjezdu z Bulharské ulice, na vjezdu z Havlíčkovy ulice a poslední na výjezdu do ulice Jihoslovanská. Z tohoto důvodu budou kolem Krakonošova náměstí probíhat v následujících čtrnácti dnech objížďky. Průjezd Bulharské ulice bude omezen už od pátečního rána," uvádí Ivan Adamec, starosta města Trutnova. "Prahy budou řešeny obdobně jako zpomalovací přechodový práh vybudovaný v loňském roce před budovou spořitelny," vysvětluje Adamec, který upozorňuje, že vzhledem k jednosměrnosti všech ulic však bude stupňovitý jen nájezd na přechod a sjezd z něj bude pozvolný.

První zpomalovací práh bude realizovaný na vjezdu z Bulharské ulice. "Realizace bude probíhat od pátku 10. dubna od 8:00 do čtvrtka 16. dubna do večerních hodin," říká Adamec a dodává, že po tuto dobu bude Bulharská ulice v úseku od křižovatky s ulicí Kostelní až k náměstí zcela uzavřena. V uzavřeném úseku proběhne zároveň i lokální vyrovnání povrchu komunikace.

Objížďka bude směřována přes Slovanské náměstí do ulice Farská, doprava se bude vracet ulicí Kostelní a částí ulice Bulharská. Do uzavřené části ulice Bulharská bude vjezd povolen pouze pro zásobování, které bude muset z ulice couvat. Další související úprava dopravního značení proběhne na dobu uzavírky v prostoru náměstí, kde bude umožněno odbočení doleva v křižovatce před budovou knihovny, aby bylo možné zásobovat provozovny směrem od knihovny po bývalou prodejnu Vella.

Další zpomalovací práh pak bude realizován v ulici Havlíčkova, která bude z tohoto důvodu uzavřena následující týden od pátku 17. 4. opět od 8:00 do pondělí 20. 4. do večera. Zásobování ulice bude umožněno směrem od ulice Pražská. "Rozměrnější automobily budou muset do ulice zacouvat kvůli jejímu šířkovému uspořádání," upozorňuje Adamec, který dále uvádí, že auta, která nebudou moci jet do ulice Havlíčkova, budou nasměrována do spodní části ulice Pražská. Zde bude v přechodném termínu otočen jednosměrný provoz směrem do ulice Palackého.

"Realizace posledního přechodového zpomalovacího prahu v místě výjezdu z Krakonošova náměstí do ulice Jihoslovanská proběhne v červenci a i zde se předběžně počítá se čtyřdenní změnou provozu," uzavírá Adamec s tím, že o přesném datu bude veřejnost informována. Nové zpomalovací prahy, které vybudují Technické služby Trutnov, s.r.o., vyjdou celkem na půl milionu korun.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře