Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Práce v novoměstské Náchodské ulici probíhají v souladu s časovým plánem

Práce v novoměstské Náchodské ulici probíhají v souladu s časovým plánem

seznam článků
Práce v novoměstské Náchodské ulici probíhají v souladu s časovým plánem
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

re1V úterý 25. srpna 2015 proběhl poslední kontrolní den průběhu rekonstrukce Náchodské ulice. Stavební firma Porr, a. s. konstatovala, že stavební práce probíhají v souladu s časovým plánem a vstoupily do závěrečné fáze. Termín ukončení prací bude tedy přesně tak, jak bylo od počátku naplánováno, v pondělí 31. srpna 2015, kdy bude spuštěn zkušební provoz.

"Mnohokrát děkujeme firmě Porr i pracovníkům krajských organizací za dobrou organizaci celé akce. Ukázalo se, že nastavení vzájemné otevřené komunikace od samotného počátku příprav stavby umožnilo vyřešení všech problémů bez jakéhokoli vlivu na termín dokončení. S radostí tedy od 1. září vítáme všechny řidiče na krásném novém úseku silnice a uzavíráme kapitolu proslulého "novoměstského tankodromu". Obyvatelům Náchodské ulice, firmám sídlícím v přilehlé průmyslové zóně a všem, kterým tato stavba komplikovala život, děkujeme mnohokrát za jejich trpělivost," uvedl starosta města Petr Hable.

V pondělí 31. srpna 2015 také proběhne kontrola Dopravním inspektorátem Policie ČR Náchod, který rozhodne o tom, zda je zrekonstruovaný úsek ulice Náchodské možné zprovoznit pro běžný silniční provoz.

Rekonstrukce začala 16. března 2015, a v její rámci bylo provedeno vybourání konstrukce stávající vozovky, odstranění pokladu, zpevnění pláně, nová zúžená komunikace včetně podkladních nosných vrstev, ostrůvky s přechody pro chodce, rekonstrukce mostu s vytvořením nájezdových oblouků, které umožní rychlejší průjezd.

Investorem celé akce byl Královéhradecký kraj, který je také vlastníkem komunikace. Celkové náklady na rekonstrukci Náchodské ulice přesáhly 35 miliónů korun. Nové Město nad Metují v rámci rekonstrukce této ulice začíná budovat nové chodníky, parkovací stání a cyklostezku. Pro tuto akci má město ve svém rozpočtu vyčleněno téměř 10 milionů korun. Samotná realizace bude však levnější o 3,2 miliónů, které město získalo jako dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře