Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Opravou "kruháku" u Itálie dopravní opatření v Náchodě nekončí

Opravou "kruháku" u Itálie dopravní opatření v Náchodě nekončí

kruhPřibližně měsíc zbývá do skončení generální opravy kruhového objezdu u Itálie. Touto akcí, kterou je nutné synchronizovat s právě probíhající výstavbou nového autobusového terminálu, však investiční akce v Náchodě nekončí. Právě naopak...

"Všechny stavby je nutné s předstihem projednávat se všemi, kterých se zásahy do komunikací mohou týkat a těmi jsou zpravidla správci sítí. Proto jsme po vzájemné dohodě se zástupci Ředitelství silnic a dálnic Hradec Králové a RWE, stanovili harmonogram oprav komunikací v Náchodě až do roku 2016," upřesnil starosta Jan Birke.

26. května zahájí práce na plynofikaci společnost RWE v ulici Purkyňova. Tyto práce potrvají do 6. července. Přibližně týden tak budou probíhat v souběhu s opravou mostu pivovaru, která bude zahájena 1. července. Rekonstrukce mostu je jednou z největších investičních akcí města v letošním roce a z městského rozpočtu si vyžádá 6.829.000 korun a potrvá do konce října.

Koncem měsíce srpna zahájí ŘSD opravu povrchů na silnici I/33 v ulici Polské (do konce října), Město Náchod pak v těchto místech následně v termínu do poloviny listopadu opraví přilehlé chodníky.

Všechny tyto opravy jsou součástí etap dopravních opatření, která postupně v Náchodě realizují již od roku 2011, a jejichž výsledkem budou jednoznačně lepší podmínky pro průjezd městem, které je denně sužováno průjezdem více než 30 tisíci vozidel.

V roce 2015 je plánována s ohledem na náročnost provedení a související dopravní omezení pouze rekonstrukce kruhové křižovatky u Čedoku. "V roce následujícím , tj. 2016, počítáme s dokončením oprav povrchů na mezinárodní komunikaci I/33, která prochází centrem Náchoda," uzavřel výčet plánovaných oprav starosta Birke.

Zdroj www.mestonachod.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře