Neděle 14.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Operační sály ortopedie náchodské nemocnice se opraví ještě před celkovou modernizací

Operační sály ortopedie náchodské nemocnice se opraví ještě před celkovou modernizací

nemocnice 1Oddělení ortopedie Oblastní nemocnice v Náchodě se dočká oprav, a to ještě před zahájením první etapy plánované velké modernizace. Konkrétně se bude rekonstrukce týkat operačních sálů. Rada Královéhradeckého kraje schválila výsledky veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace, která bude stát 488 tisíc bez DPH. Opravených sálů by se mohli lékaři i pacienti dočkat po prázdninách na podzim 2015.

"V souladu se zachováním poskytované lékařské péče na nejvyšší úrovni dojde v letních měsících roku 2015 k plánované rekonstrukci dvou operačních sálů v Oblastní nemocnici Náchod. Současný stav je zastaralý a nesplňuje nejmodernější požadavky a trendy v oboru ortopedie," odůvodnila plánovanou rekonstrukci operačních sálu radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková.

Rada Královéhradeckého kraje na svém posledním letošním zasedání schválila výsledky veřejné zakázky na dodávky a služby s názvem Projektová dokumentace rekonstrukce operačních sálů ortopedie Oblastní nemocnice Náchod a.s.. "Investicí do oprav operačních sálů na ortopedii v náchodské nemocnici, chceme dostát závazku, který jsme dali lékařům. Vítězem veřejné zakázky na projektovou dokumentaci se stala firma JIKA – CZ s.r.o., která vypracuje dokumentaci za částku 488 tisíc bez DPH. Nejvyšší přípustná částka přitom byla 922 tisíc bez DPH," informoval Josef Dvořák, krajský radní pro oblast investic.

Předmětem zakázky je vypracování a odevzdání projektové dokumentace pro provádění stavby, která bude obsahovat dokumentaci stavebních objektů a provozních souborů, včetně jednotlivých profesí, včetně potřebné zdravotnické technologie. Smlouva by měla být podepsána nejpozději na konci ledna roku 2015, termín dokončení samotné projektové dokumentace jsou pak dva měsíce od podpisu smlouvy.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře