Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce O demolici objektů bývalé náchodské Tepny se rozhodne v listopadu

O demolici objektů bývalé náchodské Tepny se rozhodne v listopadu

seznam článků
O demolici objektů bývalé náchodské Tepny se rozhodne v listopadu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

tep1

Hlavním tématem schůzky, kterou ve středu do náchodské radnice svolalo vedení města s majiteli zdevastovaného areálu po bývalé Tepně, byl současný neutěšený stav budov, který se neustále zhoršuje a vybízí ke stále většímu vandalismu a kriminalitě v centru města. Přítomní se dohodli, že o definitivním termínu demolice bude rozhodnuto počátkem listopadu.

"Tuto schůzku jsem inicioval především proto, že musí dojít k nějakému posunu v řešení, nechci se jako starosta jen dívat na to, že se naši občané v těchto místech doslova bojí žít," uvedl starosta Jan Birke.

"Starosta na jednání zdůraznil, že není možné neustále financovat výjezdy městských strážníků a hasičů do areálu Tepny z městské pokladny, protože počínání nepřizpůsobivých občanů je v těchto místech stále intenzivnější. Navíc budovy sousedí s veřejným prostranstvím a jejich rozebírání ohrožuje bezprostřední okolí," uvedla tisková mluvčí Náchoda Nina Adlof. 

"Bohužel zabezpečovací práce, provedené vlastníkem objektu na základě výzvy stavebního úřadu, vydrží vždy jen několik hodin," dodal starosta.

Setkání se vedle Jana Birke zúčastnil i místostarosta Tomáš Šubert, velitel Městské policie Miroslav Horák, vedoucí stavebního úřadu Andrea Lipovská a zástupci společnosti JTH Holding, která objekty vlastní. A právě oni se před schůzkou rovněž seznámili s detailním stavem budov. Podle slov Niny Adlof je klíčovým mezníkem pro demolici pro investora vydání územního rozhodnutí na novou výstavbu, seznámili se také s aktuálními informacemi o průběhu územního řízení.

"Za investora mohu potvrdit, že nyní intenzivně připravujeme dodání veškerých chybějících podkladů pro zahájení územního řízení, reálně bychom chtěli doplnit dokumenty do konce října, tak aby mohlo být územní řízení zahájeno v listopadu letošního roku," informoval Jan Grüner ze společnosti JTH Holding.

Zástupci investora také přislíbili zlepšení zabezpečení objektu zejména v oblastech přístupu z veřejného prostranství a pravidelné kontroly těchto zabezpečovacích prací bez nutnosti výzvy stavebního úřadu. "Díky aktivitám sociálně nepřizpůsobivých občanů mají vlastníkem objektu opakovaně prováděná opatření bohužel minimální životnost. Tato opatření nás stála již několik set tisíc korun," informoval Michal Kasal ze společnosti JTH Holding.             

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře