Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Náchod uspěl v hlasování. Bude mít osvětlený přechod pro chodce

Náchod uspěl v hlasování. Bude mít osvětlený přechod pro chodce

seznam článků
Náchod uspěl v hlasování. Bude mít osvětlený přechod pro chodce
Strana 2
Všechny strany

svetlo

Díky Nadaci Českých energetických závodů se v nejbližší době stane přechod pro chodce v Pražské ulici bezpečnějším. Skupina ČEZ vybrala 70 rizikových přechodů pro chodce, které by se díky grantu Nadace ČEZ mohly správně osvětlit. O tom, které přechody to budou, rozhodla svým hlasováním i veřejnost.

V regionu východních Čech získaly nejvíce hlasů přechody v Hradci Králové, Chrudimi a v Náchodě. Na doporučení odborné komise budou ještě osvětleny přechody v Trutnově a v Pardubicích. 

Těchto pět přechodů ve východních Čechách a dalších 30 v ostatních regionech osvětlí Skupina ČEZ v rámci projektu Vaše volba. První tři přechody v regionu určila veřejnost svými hlasy a další dva pak vybraly odborné komise, do kterých byli nominováni zástupci Dopravní policie a BESIP. Vítězný přechod v Hradci Králové obdržel 3 311 hlasů, druhé místo zaujal přechod v Chrudimi s 2 719 hlasy a třetí místo obsadil přechod v Náchodě s 1 766 hlasy. Celkový počet hlasujících ve východních Čechách byl 15 085.

V uplynulých šesti týdnech se do projektu zapojilo 100 921 hlasujících. "Tato čísla nás velmi těší. Dokazují, že si lidé uvědomují neutěšený stav českých přechodů a chtějí jej změnit," říká Šárka Samková ze Skupiny ČEZ.

Jen za první čtyři měsíce letošního roku se na vyznačených přechodech pro chodce stalo 368 dopravních nehod, při nichž se 59 lidí těžce zranilo, a čtyři zahynuli. Vloni na přechodech zemřelo za celý rok dokonce 35 osob. Bezpečnostním prvkem, který dokáže tuto smutnou statistiku až o dvě třetiny zlepšit, je právě kvalitní osvětlení. "Zvyšování bezpečnosti dopravního provozu je jednou z našich hlavních priorit. I přes všechna chystaná opatření by ale chodci neměli zapomínat na vlastní bezpečnost," říká šéf dopravní policie ČR Tomáš Lerch.

"Přechodů, které mají zjevné nedostatky, je bohužel v České republice stále hodně. Jen na silnicích I. tříd identifikovala Dopravní policie 423 rizikových přechodů, u kterých kromě běžných bezpečnostních prvků chybí právě osvětlení. V každém ze sedmi distribučních regionů ČEZ mohli lidé v rámci projektu Vaše volba 2013 vybírat z 10 nebezpečných přechodů, které nominovali odborníci z Policejního prezidia ČR. V průběhu června a července přidělí Nadace ČEZ granty vybraným městům a obcím, které zpracují projekty, rozpočty a zahájí se stavební řízení. Po prvních nově upravených přechodech se tak lidé projdou už letos na podzim, uvedl mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy Jiří Kosina.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře