Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Most v Kuksu, který je v havarijním stavu se opraví i za pomoci kraje

Most v Kuksu, který je v havarijním stavu se opraví i za pomoci kraje

seznam článků
Most v Kuksu, který je v havarijním stavu se opraví i za pomoci kraje
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

smo 001Na opravu mostku v havarijním stavu, který spojuje dva břehy Labe v obci Kuks, přispěje Královéhradecký kraj částkou tří milionů korun. Jádro obce i samotný barokní hospital prošly v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí. Do oblasti tak proudí mnoho turistů, desítky tisíc cyklistů zas přivádí stezka z Hradce Králové. V zájmu bezpečnosti je tak oprava mostu nezbytná.

Slavnostním otevřením v Kuksu práce neskončily. Nyní se obec chystá na opravu mostku, který spojuje břehy revitalizované části obce s barokním hospitalem a který je v havarijním stavu. Pomoci má i Královéhradecký kraj.

"Po otevření hospitalu navštěvuje nejen barokní památku, ale i revitalizované jádro obce velké množství turistů, proto je důležité, aby propojení břehů bylo zachováno a bylo především bezpečné. Z krajského rozpočtu jsme tak poskytli nejprve finanční příspěvek ve výši 100 tisíc jako dar na pořízení projektové dokumentace a následně byla obci udělena dotace 3 miliony korun na investici do obnovy mostu," popsal náměstek hejtmana a krajský radní pro cestovní ruch Otakar Ruml. Celkově jsou náklady na obnovu mostu odhadovány na 5 milionů korun.

Jak se ukázalo, konstrukce mostu je v havarijním stavu a už v minulosti muselo dojít k bezpečnostním opatřením. Zamezilo se například provozu motorových vozidel a instalovaly se bezpečnostní prvky pro chodce. "Obec jako vlastník předpokládá zásadní investici do rekonstrukce mostu již v tomto roce v závislosti na postupujících pracích na projektové dokumentaci ke stavebnímu povolení," řekl starosta obce Kuks Jiří Beran. "Pokud vše půjde podle našich představ, tak se po nově opraveném mostě budeme moci procházet už v příštím roce," dodal starosta.

Rekonstrukce bude podle prvotních výstupů obsahovat výměnu důležitých nosných prvků mostovky, předpokládá se i zvýšení nosnosti a celková kultivace všech prvků mostní konstrukce. Ve hře je stále jednání o povrchu v návaznosti na provedení vozovky na sousedním inundačním mostě, který slouží jako preventivní ochrana cesty před povodní.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře