Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Modernizace náchodské nemocnice začne letos. Stavět se bude nově, po etapách

Modernizace náchodské nemocnice začne letos. Stavět se bude nově, po etapách

nemoc

Modernizace Oblastní nemocnice Náchod začne v letošním roce. Současná největší investiční akce Královéhradeckého kraje však proběhne nově, po etapách. Nultá část rekonstrukce za zhruba jednu miliardu korun, která počítá s vybudováním obslužné silnice a modernizací teplovodních a elektrických sítí, vyjde na zhruba 70 milionů korun a kraj ji chce zaplatit kraj z vlastních zdrojů. Rekonstrukce proběhne ve stejném rozsahu, ale potrvá déle: skončit by měla v roce 2016, tedy o rok později. Ke změně celé akce musel kraj přistoupit po zrušení výběrového řízení.

"Koncepce rekonstrukce se nemění, využijeme platné stavební povolení i projektovou dokumentaci. V současné době má kraj na modernizaci náchodské nemocnice 670 milionů korun. Tyto peníze využijeme a propadnout by neměly ani evropské dotace, které chceme využít na nákup zdravotnických přístrojů a vybavení. Celá akce se zpozdí oproti termínům původního tendru zhruba o rok," uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

Podle informace krajského tiskového mluvčího Imricha Dioszegiho letos začne modernizace nemocničních sítí a stavba silnice, která vytvoří prostor pro stavbu klíčové nové nemocniční budovy, která má tvořit jádro nového nemocničního komplexu. Jeho výstavba by měla jako první etapa začít v polovině příštího roku.

Rekonstrukci největší zdravotnické zařízení kraje nezbytně potřebuje a bez ní se prodražuje její provoz. "Řada klíčových pracovišť funguje v havarijním stavu a rekonstrukci nezbytně potřebuje. I proto děláme vše proto, aby rekonstrukce v náchodské nemocnici letos začala," doplnila krajská radní Jana Třešňáková.

Výběrové řízení krajští radní zrušili kvůli nejasnému financování stavby a dohadům o placení korekcí: v současné době mají členové regionu NUTS II Severovýchod Liberecký, Pardubický a právě Královéhradecký kraj pozastaveno proplácení evropských dotací.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře