Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Letošní stavbou roku se může stát lávka, nemocnice i hotel

Letošní stavbou roku se může stát lávka, nemocnice i hotel

stavba

Budova neurologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové, elegantní lávka pro chodce a cyklisty přes řeku Orlici či trutnovský hotel Davídek. To jsou jen tři různorodé projekty, jejichž realizace letos soupeří o titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2013. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 15 různorodých staveb. Jsou mezi nimi také například rekonstrukce náměstí ve Dvoře Králové, regenerace klasického panelového domu či dokonce stavba retenční stoky.

"Jen v posledních deseti letech vzniklo v Královéhradeckém kraji množství zajímavých a ceněných staveb. Celostátní titul stavba roku dokonce získaly několikrát i budovy přímo v majetku kraje. Letošní ročník má velice pestrou paletu soutěžících a ukazuje se, že o tuto soutěž mají stavební inženýři, architekti i investoři zájem," uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

Letošní stavbou roku se chce stát také jezdecká hala pro koně v Ostrově, rodinný dům v Novém Městě nad Metují, pasivní dům v Hradci, rekonstrukce domu U Špuláků v krajském městě, hostinec v Kostelecké Lhotě, kulturní a vzdělávací centrum v Kopidlně, budova ZUŠ ve Dvoře Králové či rekonstrukce hradeckého sportovního areálu Bavlna.

Krajskou soutěž o stavbu roku tradičně vyhlašuje Královéhradecký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové. Zástupci těchto organizací tvoří odbornou, nezávislou komisi, která v během září rozhodne o držiteli krajského titulu.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře