Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Krušné pondělí na krajských silnicích: Silničáři najeli 10 tisíc kilometrů a odvrátili kalamitní stav. Nyní jsou silnice sjízdné

Krušné pondělí na krajských silnicích: Silničáři najeli 10 tisíc kilometrů a odvrátili kalamitní stav. Nyní jsou silnice sjízdné

zimaKrajští silničáři zaznamenali v pondělí největší problémy především na Náchodsku, kde se doprava zastavila téměř na dvě hodiny. Jen během pondělního udržování sjízdnosti najeli krajští silničáři více než 10 tisíc kilometrů a spotřebovali 450 tun soli. Nyní by měly být všechny silnice v kraji s opatrností sjízdné.

Problémy byly na mnoha místech po celém kraji. Doprava se zdržovala zejména ve stoupání, kde uvázly kamiony. "Nejhorší situace byla na výjezdu z Náchoda, na silnici I/33 směr Hradec Králové a I/14 směr Nové Město nad Metují. Došlo k zastavení dopravy asi na dvě hodiny, kdy kvůli blokování silnice kamiony nemohly projet ani sypače. Náchodu hrozil dokonce kalamitní stav, protože prakticky během chvíle napadlo 20 centimetrů sněhu. Situace se ale po desáté hodině zlepšila, kdy s pomocí Policie ČR byla postupně obnovena sjízdnost. Naštěstí nemusela být žádná silnice uzavřena a vše se i vzhledem k nelehkým podmínkám zvládlo," popsal včerejší situaci hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Pro silničáře byl náročný celý první únorový víkend. Problémy byly zaznamenány už od pátku 6. února, a to zejména kvůli silnému bočnímu větru. Tvořily se sněhové jazyky a závěje. Z pátku na sobotu došlo dokonce v Orlických horách na úseku II/310 Sedloňov – Úhor k uzavírce silnice. Byla nasazena sněhová fréza, pomocí které se podařilo obnovit sjízdnost úseku v sobotu dopoledne. Silný vítr a sněhové jazyky pak trápily silničáře i po celou neděli. Přesto se podařilo vše udržet sjízdné se zvýšenou opatrností, a to i díky ukázněnosti řidičů.

Pondělní vydatné sněhové přeháňky se promítnou i do závěrečného měsíčního účtu za zimní údržbu. "Jen za včerejší pondělí od třetí hodiny ranní do 13 hodin bylo při pluhování nebo posypu najeto více než 10 tisíc kilometrů. Silničáři spotřebovali 450 tun soli a 300 tun inertních materiálů. Těchto 10 hodin zásahu přišlo na více než 3 miliony korun," dodal náměstek hejtmana a krajský radní pro dopravu Karel Janeček.

Během úterý se už situace uklidnila. "Nyní nemáme hlášené žádné problémy, probíhá klasická zimní údržba. Všechny silnice v Královéhradeckém kraji jsou s opatrností sjízdné," uvedl dnes ráno Přemysl Noháček, provozně-technický náměstek krajské Správy a údržby silnic.

Foto archiv Královéhradeckého kraje

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře