Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Kruhový objezd u Itálie bude v pondělí zprůjezdněn

Kruhový objezd u Itálie bude v pondělí zprůjezdněn

seznam článků
Kruhový objezd u Itálie bude v pondělí zprůjezdněn
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

italiePrávě v těchto dnech se dokončují stavební úpravy okružní křižovatky U Itálie v Náchodě a přesně podle harmonogramu bude v pondělí 2. června 2014 dopoledne zprůjezdněna pro veškerý provoz. Od 3. června 2014 bude probíhat avizovaná 3. etapa prací, během které bude pokračovat oprava silnice I/14 ve směru na Plhovské náměstí a Červený Kostelec.

Tato etapa by měla být ukončena nejpozději 31. července 2014. Následně už budou probíhat jen dokončovací práce, které by neměly mít zásadní vliv na dopravní situaci v Náchodě.

V období od 3. června 2014 dojde k následujícím změnám v provozu v Náchodě. Okružní křižovatka Itálie bude již plně v provozu pro všechny směry. Silnice I/14, ulice Plhovská a Kostelecká, bude v úseku od křižovatky s ulicí Za Teplárnou po křižovatku s ulicí Tylova jednosměrná, ve směru jízdy z centra Náchoda (od okružní křižovatky Itálie) na Červený Kostelec. Z opačného směru, tedy od Červeného Kostelce, bude zákaz jízdy nákladních automobilů nad 3,5 t. Z tohoto důvodu budou muset řidiči se svými vozidly, jejichž celková hmotnost je nad 3,5 tuny, jet po velké objížďce přes Červenou Horu, Zlíč až do České Skalice a zpět do Náchoda.

Osobní automobily a autobusy ve směru od Červeného Kostelce přijedou do Náchoda po silnici I/14 ulicí Kosteleckou. Pro směr jízdy do centra odbočí na Plhovském náměstí doleva a pojedou ulicí Tylova (restaurace U Barešů), která bude v průběhu III. etapy také jednosměrná, a to ve směru z Plhovského náměstí do ulice Borské. Vozidla do centra pojedou dále z křižovatky se silnicí III/303 4, ulicí Za Kapličkou a Borskou až na křižovatku s místní komunikací, ulice Za Teplárnou, případně až na křižovatku se silnicí II/303, ulice Kladská. Důležitou změnou v místní dopravě je opětovné uzavření ulice Příkopy 3. června.

Autobusová doprava

V současné době probíhá také rekonstrukce autobusových zastávek na Plhovském náměstí. Tyto zastávky jsou přemístěny pro směr jízdy od Červeného Kostelce k ZŠ Plhov a pro směr z Náchoda na Červený Kostelec je zastávka přemístěna do ulice Za Teplárnou. Autobusové zastávky v Raisově ulici budou i nadále fungovat pro všechny směry, s výjimkou směru na Červený Kostelec a Trutnov, která je umístěna v ulici Za Teplárnou (tj. beze změn).

Autobusové stanoviště bude do doby otevření autobusového nádraží (začátkem července) nadále v ulici Raisova a pro linky na Červený Kostelec a Trutnov v ulici Za Teplárnou.

Nadále budou v Náchodě na ulici Kladská umístěny objížďkové směrové tabule na Červený Kostelec, z důvodu vedení objízdné trasy pro nákladní vozidla přes Náchod v rámci uzavírky silnice II/567 (Hronov - Zbečník).

"Protože od 2. června bude pro obyvatele Plhova lepší dostupnost centra díky zprůjezdnění kruhového objezdu u Itálie, bude od úterý 3. června s okamžitou platností opět uzavřena komunikace v ulici Příkopy (od Karlova náměstí po křižovatku s ulicí Za Továrnou). Už od začátku jsme avizovali, že to je pouze dočasné opatření na nezbytně nutnou dobu, tak aby se obyvatelé Plhova lépe dostali do zaměstnání a do centra. Jsme si vědomi, že to nebylo pro všechny, a především pro chodce, optimální řešení, s ohledem na aktuální situaci, však řadě lidí usnadnilo život," dodal starosta Náchoda Jan Birke.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře