Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Kraj ušetří. První etapu rekonstrukce náchodské nemocnice "vysoutěžil" téměř za polovinu

Kraj ušetří. První etapu rekonstrukce náchodské nemocnice "vysoutěžil" téměř za polovinu

nemoc3Úvodní část rekonstrukce nemocnice v Náchodě bude téměř o polovinu levnější, než kraj původně předpokládal. Rozpočtované náklady na nultou etapu byly ve výši 61 milionů korun bez daně z přidané hodnoty, veřejná soutěž na stavební práce nakonec dokázala cenu stlačit na 35 milionů. Letos se za tyto peníze postaví obslužné silnice a zmodernizují teplovodní a elektrické sítě.

"Díky výběrovým řízením se nám daří snižovat náklady prakticky ve všech oblastech investiční aktivity kraje. Soutěž na dodavatele prvních prací v rámci rekonstrukce naší největší nemocnice ukázala, že i původní předpokládané celkové náklady by mohly být výrazně nižší," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Podle informace Petra Vinkláře z tiskového oddělení hejtmana Královéhradeckého kraje by nultá etapa rekonstrukce nemocnice měla trvat šest měsíců, stavbaři s pracemi začnou poslední březnový den. Zásadní část modernizace tohoto největšího krajského zdravotnického zařízení za přibližně 800 milionů korun se uskuteční v letech 2015 a 2016. Během rekonstrukce vznikne hlavní pavilon nemocnice, kde budou působit například operační sály, na ní navazující objekt lůžkové části a budovy pro nemocniční zázemí. Projekt také počítá s budování zpevněných ploch, terénními úpravami či výstavbou opěrných zdí v nemocničním areálu, který leží ve svahu.

"Modernizace tohoto klíčového zdravotnického zařízení kraje je nezbytná, stav všech sítí nemocnice je zcela havarijní a nerekonstruovatelné jsou i operační sály. V této podobě by nemocnice nemohla dlouho fungovat dál, v podstatě by se jen prohlubovala krize. Bez připravované rekonstrukce vyjde jen holé udržení provozuschopnosti nemocnice na 100 milionů korun ročně," uvedla Jana Třešňáková, krajská radní odpovědná za oblast zdravotnictví.

Náchodská nemocnice je největší oblastní nemocnicí Královéhradeckého kraje. Její spádová oblast je až 150 tisíc obyvatel a na svých odděleních nabízí na 650 lůžek.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře