Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Dopravní opatření v Náchodě vstupují do 5. etapy. Již tento týden

Dopravní opatření v Náchodě vstupují do 5. etapy. Již tento týden

seznam článků
Dopravní opatření v Náchodě vstupují do 5. etapy. Již tento týden
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

sil1Již v tomto týdnu zahájí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Hradec Králové stavbu s názvem "I/33 Náchod, rekonstrukce silnice a křižovatky u Slávie". Půjde v pořadí o již 5. etapu dopravních opatření v Náchodě, jejichž realizace byla zahájena v listopadu 2011 otočením směrů některých komunikací v centru města, následně pokračovala výstavbou nové kruhové křižovatky v Bělovsi, úpravou kruhového objezdu U Itálie a nedávno dokončenými stavebními úpravami komunikace I/13 ve směru na Červený Kostelec.

"Cílem všech těchto postupně realizovaných dopravních opatření je především zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy v Náchodě. Bez součinnosti státu, tzn. ŘSD HK, bychom se jako město pochopitelně neobešl," uvedl starosta Jan Birke. "Souběžně s opravou komunikace budou opraveny také městské chodníky," dodal místostarosta Tomáš Šubert.

Pátá etapa spočívá v opravě povrchu páteřní komunikace procházející Náchodem, která také nejvíce trpí dopravní zátěží spojenou s tranzitní dopravou. Stavební práce budou rozděleny do několika částí, první dvě etapy (oprava komunikace ve směru na Vysokov a oprava komunikace v ul. Polské směrem na státní hranice) budou realizovány ještě v letošním roce, oprava kruhové křižovatky U Slávie proběhne v roce příštím.

"Do poloviny listopadu by měly být dle harmonogramu všechny práce, které budou probíhat za provozu, ukončeny," upřesnil harmonogram starosta Jan Birke. V rámci možností bude stavba probíhat tak, aby byl vždy pro každý směr jízdy zachován jeden jízdní pruh, samozřejmě s občasným řízením dopravy kyvadlově pověřenými osobami. V úseku u Ameteku, kde se nachází ochranný ostrůvek, bude provoz řízen kyvadlově osobami v pracovní dobu a mimo pracovní dobu provizorní světelnou signalizací.
"Domníváme se, že i přes veškerá možná opatření, bude po dobu oprav průjezdnost Náchodem snížena," dodal Bc. David Kult z dopravního inspektorátu náchodské policie.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře