Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Společnost Batist Medical se rozhodla pomoci zaplaveným oblastem

Společnost Batist Medical se rozhodla pomoci zaplaveným oblastem

seznam článků
Společnost Batist Medical se rozhodla pomoci zaplaveným oblastem
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Všechny strany

dez1

Jeden z předních výrobců a distributorů zdravotnických a hygienických pomůcek, společnost Batist Medical a.s. z Červeného Kostelce se rozhodla vzhledem k chybějícím dezinfekčním a čistícím prostředkům věnovat tři kamiony plné dezinfekčních a čistících výrobků OneMed EASYDES a OneMed ERISAN DES. Jedná se o 40 tisíc litrů tohoto výrobku. Tyto prostředky budou předány do centrálních skladů Českého červeného kříže v Praze a v Českých Budějovicích.

Generální ředitel Tomáš Mertlík dodává: "Chtěli jsme pomoci těm, kteří naši pomoc potřebují. Je velmi důležité, aby se předcházelo infekcím z povodní, proto věříme, že výrobky OneMed EASYDES a OneMed ERISAN DES pomohou v zaplavených oblastech." První kamion dorazil v sobotu do Prahy, další kamiony během týdne přivezou dezinfekční prostředky do Českých Budějovic a Děčína na Český červený kříž. "Celkem se jedná téměř o sto palet tohoto výrobku, který jsme přivezli do České republiky na vlastní náklady a jedná se o dar přibližně v hodnotě 4 miliónů korun," doplnil Tomáš Mertlík.

"Při odstraňování škod, které voda napáchala, je taková pomoc opravdu užitečná. Dezinfekční prostředky jsou v boji s infekcemi nejúčinnější zbraní. Využití dezinfekce je v těchto dnech skutečně široké a její případný nedostatek by mohl být z epidemiologického hlediska vážným rizikem," řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger. Ministr připomněl, že záplavová voda je vysoce kontaminovaná obsahem z čističek odpadních vod, žump či uhynulými zvířaty. Hrozí tedy úplavice, žloutenka typu A, leptospiróza či tularémie i další infekční choroby. Původci některých infekcí mohou do organismu člověka vniknout i poškozenou kůží, například oděrkami či záděrami. Je proto vhodné minimalizovat styk s kontaminovanou vodou, při práci používat vždy holínky a gumové rukavice a po skončení prací si vždy řádně umýt a vydezinfikovat ruce.

Ředitelka Českého červeného kříže Jaroslava Marková tuto pomoc uvítala. "Tato pomoc je pro nás v tuto chvíli velmi nezbytná. Jsme moc rádi, že na nás myslí firmy i jednotlivci. Díky tomuto daru od firmy Batist Medical budeme mít dostatek dezinfekce a čistících prostředků pro občany i instituce a začneme i distribuovat do všech zatopených částí měst i přilehlých oblastí celé České republiky," doplnila informaci Jaroslava Marková.

Lékař Rostislav Verner připomněl, že je opravdu velmi důležité dbát na hygienu v zaplavených oblastech. "Je zapotřebí především vše kvalitně vyčistit a vydezinfikovat," dodal Rostislav Verner.   

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře