Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Primátor úspěšný v Českých Budějovicích

Primátor úspěšný v Českých Budějovicích

seznam článků
Primátor úspěšný v Českých Budějovicích
Strana 2
Všechny strany

adsdasdasdasdasNáchodský pivovar PRIMÁTOR, a.s. si z 29. ročníku Mezinárodního pivního festivalu v Českých Budějovicích, který se konal od 11. do 16. února, přivezl tři ocenění - tři pivní pečetě. Tu nejcennější, zlatou, získalo v kategorii kvasnicové pivo PRIMÁTOR 11% kvasnicový.

"V kategorii světlý ležák pak byla naše jedenáctka stříbrná. Považuji to za obrovský úspěch, protože toto je jedna z královských kategorií. Porota posuzovala celkem 49 vzorků," uvedl sládek a ředitel pivovaru Petr Kaluža.

Třetí úspěch zaznamenal náchodský pivovar v kategorii pšeničné pivo za PRIMÁTOR Weizen, který si z Českých Budějovic odvezl bronzovou pivní pečeť. Hodnoceno bylo celkem 32 vzorků.

"Český ležák u nás umí uvařit všechny pivovary. Uspět v této konkurenci je proto těžké a pro nás velmi důležité. Zisk medaile je o to cennější, že piva hodnotí sami sládci. A když čeští sládkové řeknou, že naše, tedy náchodské, pivo z tanku je nejlepší, tak je to obrovská pocta," ohodnotil úspěch v soutěži ředitel Petr Kaluža.

Soutěže o prestižní Zlaté pivní pečetě se letos zúčastnilo 245 pivovarů z 20 zemí. Síly poměřily v 33 pivních kategoriích. Za dohledu renomovaných certifikačních autorit soutěžilo přes 1205 vzorků piv.

Historie prestižního Mezinárodního pivního festivalu České Budějovice se váže už k počátku 90. let, kdy se v roce 1991 uskutečnily v Táboře první Slavnosti piva. Původní čtyři hodnocené kategorie se v roce 2001 rozšířily na devět, v roce 2006 se už degustovalo ve 14 kategoriích, letos ve třiatřiceti. Stoupal i počet zúčastněných pivovarů. Z počátečních šesti v roce 1991 až k dnešním 245.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře