Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Pivovar Primátor představí nové sezónní pivo Špringl

Pivovar Primátor představí nové sezónní pivo Špringl

seznam článků
Pivovar Primátor představí nové sezónní pivo Špringl
Strana 2
Všechny strany

springPivovar Primátor a.s. představuje nové sezónní pivo Špringl chmelené čerstvě načesaným chmelem. Pivní novinku uvařil náchodský sládek dnes již poměrně vzácným postupem na tři rmuty. Výsledkem je středně prokvašený ležák zlaté barvy, ušlechtilé hořkosti a s obsahem alkoholu 4,5% obj..

"Uvařením chmelové pivní novinky Špringl jsme chtěli složit poctu po staletí trvající tradici pěstování chmele na našich vlastních chmelnicích v Polepských Blatech. Jmenovitě člověku, který celý svůj život chmelu zasvětil a díky němuž máme v pivovaru k dispozici to nejlepší české zelené zlato. Světlý ležák nese jméno Ing. Vladislava Špringla, nositele titulu Rytíř Chmelařského řádu, uděleného významnou mezinárodní institucí založenou v roce 1371 v Dijonu," vysvětlila marketingová ředitelka pivovaru Primátor Markéta Flousková.

Speciálně chmelený ležák se bude čepovat ve více než 150 gastro provozovnách v rámci projektu Dny českého piva, které již po čtvrté pořádá Český svaz pivovarů a sladoven. Oslavy nejoblíbenějšího nápoje v Čechách budou probíhat ve dnech 23. září až 1. října 2016 a vyvrcholí v sobotu 1. října, kdy bude Den a noc otevřeného pivovaru.

Slavnostní naražení sudu piva Špringl proběhne ve čtvrtek 22. září v 15 hodin před náchodskou radnicí a ujme se ho osoba nejpovolanější, sládek pivovaru Petr Kaluža, spolu se starostou města Náchod Janem Birke. Sudy na náměstí přiveze koňský povoz v doprovodu kapely Klapeto.

"Zveme proto všechny, aby na náměstí přišli a nenechali si tento okamžik ujít. Průběh celého vaření piva Špringl jsme zachytili na kameru a natočili čtyřdílný retro seriál. Zhlédnout jej můžete na našich stránkách www.primator.cz , facebooku nebo youtube Fakt dost dobrý ležák," dodala Markéta Flousková.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře