Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Stavební škola v Náchodě pořádá Den architektury

Stavební škola v Náchodě pořádá Den architektury

seznam článků
Stavební škola v Náchodě pořádá Den architektury
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

Stavebka

Vyšší odborná škola stavební a Střední průmyslová škola stavební arch. Jana Letzela v Náchodě uspořádá Den architektury. Zároveň zve uchazeče o studium i jejich rodiče na Den otevřených dveří. Obě akce se v prostorách školy uskuteční v sobotu 24. listopadu 2012 mezi půl devátou a dvanáctou hodinou.

"Naše škola má studentům co nabídnout. Například v rámci praktického vyučování spolupracujeme s řadou stavebních firem," vyzdvihuje ředitel náchodské stavebky Milan Smola. V letošním roce tady bylo uvedeno do provozu Centrum odborného vzdělávání ve stavebnictví, které slouží jak pro výuku žáků školy, tak i pro pořádání seminářů a školení odborníků ze stavební praxe.

"Škola má dlouholetou tradici vzdělávání ve stavebních oborech. V současné době poskytuje střední vzdělávání s výučním listem v tříletých oborech stavební klempíř, tesař, zedník, pokrývač a malíř – lakýrník," pokračuje ředitel Smola. Čtyřletý maturitní obor Stavebnictví je zaměřený na pozemní stavitelství. Součástí náchodské stavebky je i vyšší odborná škola, kde studenti, kteří úspěšně složili maturitní zkoušku i na jiných typech středních škol, mohou studovat v tříletých oborech Obnova stavebních památek a Pozemní stavby. Po úspěšném ukončení studia získají titul diplomovaný specialista (DiS).

Stavební škola v Náchodě je vybavena řadou specializovaných učeben a laboratoří. Pyšní se kupříkladu učebnami materiálového inženýrství, stavební fyziky i zázemím pro výuku CAD aplikací umožňujícím projektování staveb na počítači. Naprostým unikátem je pak futuristická učebna virtuální reality.

Další Den otevřených dveří Náchodští uspořádají 24. ledna 2013. Příští rok bude výjimečný, stavební škola oslaví šedesát let existence.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře