Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Kvůli vysokému zájmu pacientů museli Lázně Velichovky požádat o rozšíření kapacity

Kvůli vysokému zájmu pacientů museli Lázně Velichovky požádat o rozšíření kapacity

seznam článků
Kvůli vysokému zájmu pacientů museli Lázně Velichovky požádat o rozšíření kapacity
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

vel3TLázně Velichovky mají za necelé první tři měsíce obnoveného provozu už 700 rezervací. Povolená ubytovací kapacita lázní je momentálně 120 pacientů pro komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči. Vzhledem k mimořádnému zájmu budou lázně nyní žádat u Krajské hygieny a Krajského úřadu o navýšení kapacity na 180 lůžek.

"Zdá se, že na stoletou tradici Lázní Velichovky veřejnost nezapomněla. Slogan "Přátelství prověřené staletími" se k naší velké radosti naplňuje. Na konci června bude v lázních nejvyšší počet přítomných pacientů od znovuotevření. Včetně samoplátců jich bude přesně 120. I proto musíme navýšení kapacity řešit už nyní," říká ředitel Lázní Velichovky 1897 s.r.o., Mgr. Martin Dűrrer.

Rezervační oddělení lázní přijme denně průměrně 80 informativních telefonátů a kolem 40 e-mailů a to díky obnovenému provozu před necelými třemi měsíci. Pacienti jsou zatím ubytováváni v hlavní budově lázní Masarykově domě a ve vile Domov. "Nejvíce našich klientů tvoří pacienti komplexní lázeňské péče - tedy péčí plně hrazenou pojišťovnami. Většina z nich je po operaci a potřebují se zotavit. Další skupinu celkového počtu hostů pak tvoří samoplátci nebo-li lázeňští turisté, kterých rapidně přibývá. Nejméně máme pacientů příspěvkové lázeňské péče," říká vedoucí obchodu a marketingu Jiří Ježek.

Momentálně je ubytovaných celkem110 pacientů komplexní a příspěvkové lázeňské péče, na konci června stoupne počet hostů v Lázních na 120. "Věříme, že nám úřad Krajské hygieny i Krajský úřad v Hradci Králové udělí povolení k rozšíření kapacity na 180 osob. Požadavků a podmínek lázně musí splnit opravdu mnoho. Například po necelém půl roce od schválení se musí předělat celý provozní řád Lázní. Ke všemu přistupujeme poctivě a zodpovědně, opravdu nechceme nic podcenit," říká Martin Dűrrer.

Nejrozšířenější léčenou diagnózou je v současnosti pooperační stav velkých kloubů, především kyčlí a kolen. Mimo soustavného zvyšování kvality poskytované péče lázně doplňují vybavení i program pro pacienty. Zprovozněna je i lázeňská prodejna, kadeřnický salón se hostům otevře do konce června. V rámci kosmetického salónu budou lázně provozovat nejen pleťové ošetření a poradenství, ale i manikúru s pedikúrou.

Hostům je otevřen i sál Zimních lázní, kde se konalo již několik kulturních akcí. Lázně se zkušebně otevřely spolupráci s královedvorskou střední školou informatiky a služeb. Studenti na začátku června, v rámci jejich praxe, připravili pro klienty lázní projekt "Hýčkání" v podobě kosmetického ošetření, masáží obličeje a rukou, celkových vizážistických proměn nebo dokonalé manikúry.

V sále Zimních lázní doplnil sérii několika cestopisných přednášek PaedDr.Libor Turek, který lázeňským hostům představil Nepál a pět osmitisícovek. V lázních i do budoucna budou nadále probíhat cestopisné přednášky, taneční vystoupení, koncerty, a to třeba i klavírní, na unikátním klavíru z roku 1940. Zajímavostí je, že si v Masarykově domě na zmíněný klavír může zahrát kdokoliv, kdo hrát umí. V plánu toho Lázně Velichovky 1897 s.r.o., mají opravdu hodně. Například výstavy obrazů, fotografií, turnaje v lukostřelbě, pétanque nebo kuželkách. V co nejkratší době se otevře prvorepublikové kino k přednáškám, koncertům, později pak i k promítání nejen dobových filmů.

Lázně nezahálí ani s uvedením do provozu původního sálu v lázeňské restauraci ke tradičním tanečním večerům, kterými byly dříve Lázně Velichovky věhlasné. "Chceme veřejnosti více přiblížit historii lázní a celého lázeňského areálu. Proto pracujeme i na naučné stezce ve fotografiích, která poodkryje i místa dávno zmizelá. Je to další krok k tomu, aby se naši hosté ve volném čase nenudili," uzavírá jednatelka provozující společnosti Lázně 1897, s.r.o., Alena Řípová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře