Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Královédvorská nemocnice bude mít nové laboratoře. Jejich vznik podpoří finančně podnik JUTA a.s.

Královédvorská nemocnice bude mít nové laboratoře. Jejich vznik podpoří finančně podnik JUTA a.s.

seznam článků
Královédvorská nemocnice bude mít nové laboratoře. Jejich vznik podpoří finančně podnik JUTA a.s.
Strana 2
Všechny strany

np 1Investice za 35 milionů korun bez DPH čeká Městskou nemocnici ve Dvoře Králové. V nově přistavěné budově by měl vzniknout prostor pro laboratoře klinické biochemie a hematologie, které jsou dnes umístěny v nevyhovující budově v areálu nemocnice. Kraj počítal původně s investicí 25 milionů korun, na základě projektové dokumentace ale vzešel projekt o deset milionů nákladnější. Rozdíl ceny přislíbil zafinancovat formou peněžního daru místní podnik JUTA a.s.

"Městská nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem je sice nejmenším samostatným subjektem z našich krajských zařízení, ale tato investice je jasným signálem, že její chod utlumovat nehodláme," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Původně kraj plánoval přestavbu laboratoří v maximální výši 25 milionů korun bez DPH. Na základě projektu, který si nechala zpracovat sama nemocnice, ale vzešel návrh s investicí 35 milionů korun bez DPH. A to s tím, že do budovy se přestěhují nejen laboratoře klinické biochemie a hematologie, ale do budoucna by mohla její část sloužit i dalším účelům.

"V tu chvíli nám generální ředitel společnosti JUTA a.s. Jiří Hlavatý nabídl, že rozdíl ceny, tedy 10 milionů korun včetně náležitého DPH, zafinancuje právě jeho podnik. Tuto nabídku vítáme a oceňujeme, že se i soukromý subjekt chce podílet na zhodnocení krajského majetku formou finančního daru," doplnil hejtman Franc.

"V minulosti jsem udělal hodně podnikatelských chyb, protože jsem se více staral o současnost, místo abych více přemýšlel o budoucnosti. Jsem přesvědčen, že projekt laboratoře svým umístěním a vybavením dává šanci do budoucna případné výstavbě nových operačních sálů. I z pohledu firmy jeho realizace pomůže v získávání nových kvalifikovaných zaměstnanců z jiných regionů, kteří stále více se ohlížejí na zajištění jeslí, mateřské školky, kvalitní ZŠ a střední školy a lékařské péče s nemocnicí. Týká se to samozřejmě i seniorů, kteří ocení dostupnost zdravotních služeb v místě bydliště. Děkujeme vedení kraje, že nabídku Juty akceptovalo," řekl ke svému rozhodnutí Ing. Jiří Hlavatý.

Tento záměr již schválila Rada Královéhradeckého kraje. "Smlouvy bude ještě schvalovat krajské zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání. V průběhu října zahájíme výběrové řízení na dodavatele a samotná stavba začne v brzkých jarních měsících. Stavební práce budou ukončeny ještě téhož roku," nastínil budoucí vývoj radní Josef Dvořák, který je odpovědný za oblast investic.

Stavba bude sloužit jako oddělení klinické biochemie a hematologie. Budou zde umístěny laboratoře, zázemí personálu a technické zázemí. Nový pavilon laboratoří bude částečně zapuštěn do svahu a konstrukčně bude řešen jako železobetonová monolitická stavba.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře