Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Hemodialyzační středisko má po dvaadvaceti letech novou úpravnu vody

Hemodialyzační středisko má po dvaadvaceti letech novou úpravnu vody

seznam článků
Hemodialyzační středisko má po dvaadvaceti letech novou úpravnu vody
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

P1070792Hemodialyzační středisko Oblastní nemocnice Náchod má po rekonstrukci novou úpravnu vody a hlavní sál s kapacitou šesti lůžek. Celková rekonstrukce hemodialyzačního střediska probíhala za provozu a nemocnici přišla téměř na 6 milionů korun. Rekonstrukce oddělení byla rozdělena do tří etap, které na sebe vzájemně navazovaly. Za plného provozu probíhala péče o všechny chronické pacienty včetně péče o pacienty akutní.

První etapa rekonstrukce hemodialyzačního střediska byla dokončena 7. března 2016. Tato etapa zahrnovala vytvoření nového sálku s novou kapacitou pro pět přípojných míst. Tento sálek vznikl ze tří místností, a to skladu a dvou provozních místností. Dále byla vybudována nová úpravna vody s reverzní osmózou, umožňující horký proplach celého systému, který zajistí vysokou kvalitu upravené vody pro dialyzační přístroje. V nové místnosti byla vyměněna okna a podlahová krytina.

Druhá etapa započala 8. března a zahrnovala rekonstrukci tří místností. Jedná se o infekční pokoj, pokoj pro akutní dialýzu a pracovnu sester. V těchto třech místnostech byla vyměněna podlahová krytina, sanitární technika, obklady a byla provedena nová malba. Po čtrnácti dnech byla ukončena i druhá etapa.

Třetí a poslední etapou byla modernizace hlavního hemodialyzačního sálu s kapacitou šesti lůžek. I v tomto sále byla vyměněna podlahová krytina, sanitární technika, obklady a provedena nová malba. Termín průběhu třetí etapy byl od 22. března do 4. dubna 2016. Do nového sálku i hlavního sálu byla dána nová pracovní linka pro uložení spotřebního materiálu.

"Technologie pro úpravnu vody byla dvaadvacet let stará a byla otázka času, kdy by došlo k její poruše, a my byli vystaveni problému vzniklou situaci řešit ze dne na den. Z hlediska hygieny stará úpravna splňovala všechny potřebné parametry, ale s moderní technologií jednadvacátého století už neměla nic společného," vysvětluje důvody modernizace předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský.

"V posledních letech pacientů přibývá. Je to z důvodu větších možností vyšetřovacích metod a včasného záchytu nemocných, ale také díky prevenci," uvádí vrchní sestra hemodialyzačního střediska Lada Švábová. "Před třiceti lety nebylo možné zařadit pacienty s chronickým selháním ledvin do dialyzačního programu z nedostatku dialyzačního přístrojového vybavení nebo volné kapacity. Zařazovali se lidé pouze do věku padesáti let. V současné době, díky moderním technologiím a materiálům, má nárok na léčbu každý," dodává Lada Švábová.

Ve všech zrekonstruovaných místnostech bylo položeno nové potrubí pro napojení na novou úpravnu vody. V roce 2015 bylo na oddělení provedeno 2 915 dialýz z toho 154 akutních a 3 867 hemodiafiltrací.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře