Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Firma roku Královehradeckého kraje 2014 vyrábí unikátní zdravotnický materiál, nejlepším živnostníkem je talentovaný brašnář

Firma roku Královehradeckého kraje 2014 vyrábí unikátní zdravotnický materiál, nejlepším živnostníkem je talentovaný brašnář

seznam článků
Firma roku Královehradeckého kraje 2014 vyrábí unikátní zdravotnický materiál, nejlepším živnostníkem je talentovaný brašnář
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

fir3TTitul nejlepšího živnostníka Královéhradeckého kraje si odnesl brašnář Ladislav Hemrlík, nejlepší firmou kraje se stala společnost ELLA-CS, která se zabývá výrobou implantátů. Vítězové devátého ročníku soutěží Vodafone Firma roku 2014 a GE Money Bank 2014 postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Královéhradecký kraj.

Nejlepší živnostník uspěl v konkurenci 220 podnikatelů. Porotu nejvíce oslovil podnikatelský příběh Ladislava Hemrlíka. Argumentem, který porotu přesvědčil, byla především vysoká úroveň řemeslné výroby založená na elementární znalosti řemesla živnostníka a jeho úspěšné působení v dnešním vysoce konkurenčním byznysovém prostředí. Oceněný živnostník je srdcařem svého oboru. Vyučený brašnář-sedlář na přelomu milénia založil firmu na výrobu produktů z úsní a kůží a vlastní podnikání založil na vysoké kvalitě zpracování a jedinečném designu. Předloni rozšířil svou výrobu například o řemeny pro muzikanty. Na vybrané kolekce řemenů používá mimo jiné pravé reptilie: kůže z hadů, ryb a ptáků či kožešiny cizokrajného původu.

"Pan Hemrlík podniká ve velmi konkurenčním prostředí. Snaží se prosadit originalitou a kvalitou svých výrobků a zjevně se mu to daří výborně. Svoje řemeslo se snaží přiblížit i veřejnosti pořádáním různých workshopů. Věnuje se i marketingu, zaujal mně také kvalitní prezentací na svých webových stránkách," okomentovala umístění živnostníka porotkyně Lenka Špringerová, regionální manažerka komerčního bankovnictví GE Money Bank.

"Obdivuji to, že vyrábí i vlastní návrhy kabel a brašen. Produkty tohoto typu jsme zavaleni z asijského trhu, no on se i přesto dokáže uživit," vysvětlil své hodnocení další z porotců Martin Šulc ze společnosti Seznam.cz.

Na své umístění v soutěži na pozici nejlepšího podnikatele královehradeckého regionu Ladislav Hemrlík reagoval: "Pocity jsou smíšené. Když jsem se registroval, vůbec jsem netušil, že bych se mohl dostat takhle daleko. To prostě člověk nečeká. Zejména, když je jako já celé dny skrytý v v dílně těch našich Orlických horách, tak je to prostě velké překvapení."

Vítězná firma ELLA-CS vzešla z konkurence 253 společností. Královéhradecký výrobce implantátů – stentu, zejména gastrointestinálního traktu – je skvělým příkladem spojení vývoje špičkových a náročných inovací s obchodem. Po 23 letech působení na trhu má firma přes sto zaměstnanců a dosahuje více než stomiliónového obratu. Firma se může pochlubit například 2. místem v ocenění Hospodářské komory Český patron 2011, cenou MPO ČR Česká hlava 2012, oceněním Technologický podnikatel 2012, dvěma loňskými oceněními v soutěži Česká inovace a čestným uznáním Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků za vynikající výsledky v oboru výzkumu a vývoje zdravotnických zařízení. Ella-CS spolupracuje s řadou univerzit, vědeckými centry i nemocnicemi a její inovace putují z 85 % do zahraničí.

"Je to taková vnitřní radost. Po těch 25-ti letech je to něco, co se velmi obtížně převádí do slov. Prostě pocit hrdosti na ten kolektiv, se kterým žijete pomalu jako v rodině. Je to všechno týmová práce, neexistuje více nebo méně důležitá pozice. My zkrátka musíme držet pohromadě. V našem oboru si nemůžeme dovolit chybu. Vlastně můžeme si dovolit jenom dvě chyby – první a poslední," okomentoval Karel Volenec, majitel firmy ELLA-CS, úspěch v soutěži.

"Jsem rád, že se letos drtivá většina porotců shodla na vítězi. Ella-CS je unikátní českou firmou, která se svými produkty a inovacemi konkuruje špičkovým zahraničním společnostem. Navíc spolupracuje s univerzitami, sděluje svoje know-how talentovaným studentům a vychovává si tak budoucí zaměstnance," uvedl porotce Tomáš Moravec, zástupce společnosti Vodafone Czech Republic.

Ocenění Vodafone odpovědná firma roku 2014 Královehradeckého kraje získala v rámci hodnocení společnost AB košile.

"Je to ukázka malé firmy, která se snaží podporovat své nejbližší okolí. Šije kostýmy a jiné oblečení pro školy a školky, využívá každou příležitost k šetření energie a třídí odpad," vysvětlil Tomáš Moravec ze společnosti Vodafone.

Sama majitelka firmy Alice Baricová ke svému podnikání říká: "Je to v osobním přístupu a v tom, aby každý odcházel spokojen. Zaměstnanci jsou pro mne rodina. Podporujeme školky, kterým se snažíme pomáhat v různých oblastech. Já to beru jako samozřejmost, sama jsem máma. Když za mnou přijde učitelka, že dělá divadelní představení, tak ji přece neodmítnu."

Slavnostní vyhlášení celostátních vítězů soutěží Vodafone Firma roku 2014, GE Money Bank Živnostník roku 2014 i Vodafone Odpovědná firma roku 2014 proběhne 9. prosince v Praze. Zároveň bude vyhlášena celorepubliková kategorie GE Money Bank Inovátor roku 2014, která oceňuje inovace uvedené do praxe.

GE Money Bank Živnostník roku Královéhradeckého kraje 2014:
1. Ladislav Hemrlík (Rokytnice v Orlických horách)
2. Miroslav Hejnyš (Police nad Metují)
3. Martin Rak (Všestary)

Vodafone Firma roku Královéhradeckého kraje 2014:
1. ELLA-CS s.r.o. (Hradec Králové)
2. EKO-ŠIMKO s.r.o. (Náchod)
3. POLSTRIN DESIGN s.r.o. (Hradec Králové)

Vodafone Odpovědná firma Královéhradeckého kraje 2014:
AB košile s.r.o. (Červený Kostelec)

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře