Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Den mámy a táty v novoměstském Ammannu

Den mámy a táty v novoměstském Ammannu

seznam článků
Den mámy a táty v novoměstském Ammannu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

Ammann1

V rámci pilotního projektu mezi firmou Ammann a Základní školou Komenského Nové Město nad Metují si žáci 7. ročníku této školy vyzkoušeli, jak vypadá pracovní den jejich rodičů.

Myšlenku projektu přinesla místostarostka města Bronislava Malijovská, která o něm říká: "Je to akce, kterou jsem se snažila přenést ze Švýcarska a Německa, kde tento den již tradičně pořádají. Byl to krok do neznáma už jen z pohledu bezpečnosti práce a přístupu jak firmy, tak školy. Ale když je dobrá vůle a nehledají se důvody, proč to či ono nejde, tak je z toho dobrá akce a hlavně smysluplná a prospěšná!"

Firma prokázala velkou erudici, vstřícnost a profesionální přístup. Děti byly ráno seznámeny s firmou a tím, co je čeká v průběhu dne. Pracovaly ve skupinách a prošly si výrobou od začátku až po konečný výrobek, kterým jsou těžké silniční stroje. Zkusily si i jízdu na silničním válci. Po společném obědě s jejich ,,adoptivními" rodiči, kterými se na tento den stali zaměstnanci firmy a provázeli je po celý den, se děti sešly ke společnému zhodnocení celého dne s generálním ředitelem firmy Ammann Jiřím Špaňhelem, který se jim také celý den věnoval a celou akci, minutu po minutě, pro děti připravil.

"Je velmi dobře, že se projekt zrodil dnes, v době, kdy děti často netuší, jak jejich rodiče pracují, v době, kdy absolventi škol zůstávají bez práce. Projekt by žákům mohl pomoci poznat hodnotu peněz, získat další informace potřebné při rozhodování o svém budoucím povolání," uvedla Eva Kupková z Odboru správy úřadu při MěÚ Nové Město nad Metují.

Projekt, který byl letos pilotní, by se měl stát pro žáky 7. ročníku této školy každoročním listopadovým projektovým dnem.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře