Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Podniky Cestujícím na novoměstském autobusovém nádraží pomáhá nový informační panel

Cestujícím na novoměstském autobusovém nádraží pomáhá nový informační panel

seznam článků
Cestujícím na novoměstském autobusovém nádraží pomáhá nový informační panel
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

veolia1Společnost Veolia Transport Východní Čechy spustila v polovině června na autobusovém nádraží v Novém Městě nad Metují nový elektronický informační panel, který poskytuje cestujícím vizuální informace o odjezdech a příjezdech autobusů na příměstských a meziměstských linkách.

Na panel, který byl umístěn pod hlavní informační elektronickou tabuli města, je možné umístit deset řádků textu, z toho devět je statických, obsahujících údaje o jednotlivých spojích, jeden řádek je určen pro zobrazení dalších doplňkových informací. Informace o odjezdech spojů jsou získávané z celostátního systému jízdních řádů a automaticky se aktualizují. Na řádku se zobrazuje číslo linky a spoje, cílová stanice, nástupiště, čas odjezdu spoje a případné jeho zpoždění. Informační panel dále zobrazuje aktuální čas a datum.

"Jsme rádi, že i v menších městech se nám daří zlepšovat naše doplňkové služby pro cestující veřejnost. Kromě zajištění autobusové dopravy, kterou v regionu dlouhodobě poskytujeme, je nutné rozšiřovat i další zákaznické služby," řekl při slavnostním spuštění informačního panelu do ostrého režimu Radim Novák, generální ředitel Veolia Transport ČR. "K umístění informačního panelu v Novém Městě nad Metují jsme vybrali zastávku Na Rychtě, kde se kříží mnoho autobusových linek. Informační panel byl tři týdny ve zkušebním provozu, kdy se dolaďovala řada provozních záležitostí," doplnil Jindřich Poláček, generální ředitel Veolia Transport Východní Čechy.

Informace o příjezdu, odjezdu či případném zpoždění autobusových linek jsou přenášeny on-line pomocí technologie GPS na dispečink v Chrudimi, který společně s provozními středisky v Jaroměři a Novém Městě nad Metují zajišťuje organizaci provozu v regionu Orlických hor.

Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnili představitelé společností Veolia Transport ČR, generální ředitel Radim Novák, Veolia Transport Východní Čechy (VT VČ), generální ředitel Jindřich Poláček a obchodní manažer Jan Klíma, spolu s hejtmanem Královéhradeckého kraje Lubomírem Francem a zástupci Nového Města nad Metují, starostou Petrem Hablem, místostarostkou Bronislavou Malijovskou a členem zastupitelstva a rady města Martinem Prouzou.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře