Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Ženy z Petanque klubu Stolín letos jedou na Mistrovství světa do Tuniska

Ženy z Petanque klubu Stolín letos jedou na Mistrovství světa do Tuniska

seznam článků
Ženy z Petanque klubu Stolín letos jedou na Mistrovství světa do Tuniska
Strana 2
Všechny strany

petanqueŽenské družstvo Petanque klubu Stolín u Červeného Kostelce bude reprezentovat Českou republiku na říjnovém Mistrovství světa v tuniském Monastiru. I tato skutečnost zazněla na valné hromadě klubu, která se první únorový den konala ve Stolíně.

Na programu valné hromady byla také volba nového prezidenta, jelikož stávající prezident rezignoval na svou funkci. Kandidáti byli tři a v tajném hlasování vyhrála žena - Barbora Mallatová.

"Klub také zhodnotil loňskou sezonu, která byla velice úspěšná. Uspořádali jsme nejlépe hodnocené 1. kolo Euro Cupu, kde startovaly nejlepší kluby z Monaka, Finska, Švýcarska, Estonska, Lucemburska a České republiky. Ženy vyhrály Mistrovství České republiky a nominovaly se tak na Mistrovství světa. Tento tým také úspěšně reprezentoval na Mistrovství Evropy v Belgii, kde uhrál skvělé 9. místo. Také v kategorii 55+ a na Mistrovství České republiky klubů jsme získali titul vícemistra České republiky," vyjmenovala sportovní úspěchy roku 2012 kapitánka ženského týmu Iveta Hájková.

Petanque klub Stolín patří mezi průkopníky tohoto sportu v České republice. Letos oslaví již 16 let své aktivní činnosti zaštítěnou pod Českou asociací pétanque klubů (ČAPEK). Zakladateli klubu jsou rodiny Ježkova, Smolova a Vejrkova ze Stolína. Klub má v současné době přes dvacet registrovaných a zhruba stejný počet neregistrovaných hráčů všech věkových kategorií. Ve Stolíně kladou také důraz na práci s mládeží, neboť si dobře uvědomují, že čas běží a je třeba vychovat nástupce, kteří nenechají tradici pétanque ve Stolíně zemřít.

Patnáct hráčů klubu se druhý den po valné hromadě zúčastnilo mezinárodního turnaje O pohár města Slatiňan a cenu starokladrubského vraníka. "Turnaje je zúčastnilo 48 týmů z Čech, Slovenska a Polska. Sešla se zde hráčská špička a také reprezentace ČR. Naše týmy si vedly skvěle a obsadily 5. a 6. místo. Za zmínku stojí úspěch našich dětí a juniorů, kteří v silné konkurenci obsadili skvělé 28. místo," komentovala stolínskou účast na turnaji Iveta Hájková.

Foto archiv Petanque klub Stolín

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře