Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Výhra se v Jičíně nekonala. Hokejisté Hronova se musí spokojit s jedním bodem

Výhra se v Jičíně nekonala. Hokejisté Hronova se musí spokojit s jedním bodem

seznam článků
Výhra se v Jičíně nekonala. Hokejisté Hronova se musí spokojit s jedním bodem
Strana 2
Všechny strany

hrjic

V 16. kole krajské ligy zajížděli ve středu hronovští hokejisté do Jičína. První dvě třetiny byli lepším týmem domácí, v závěru pak Hronov zabral a měl našlápnuto k otočení skóre. To se mu však nepodařilo a nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, které zvládli lépe domácí a Hronovu tak musel postačit jeden bod.

HC Jičín - HC Wikov Hronov 5 : 4 (1 : 1, 2 : 1, 1 : 2 - 0 : 0, 1 : 0)

V první minutě se naskytla dobrá šance Hronovu, ale domácí byli připraveni. Poté si slovo vzali jičínští a Exnera v brance neúspěšně prověřil Housner. Následně byl na trestnou lavici poslaný John, v oslabení hosté špatně rozehráli, domácí však této chyby nedokázali využít. Na konci 4. minuty se jim už dařilo lépe, kotouč převzal Kysela a přihrál Klabanovi, který se nemýlil a otevřel skóre utkání ve prospěch domácích – 1 : 0. V šesté minutě Exner likvidoval další nebezpečnou střelu Jičína. Chvíli nato se do samostatného úniku dostal Fišer, úspěšný však nebyl. Po jeho střele přešli Jičínští do protiútoku, ale akci jim překazilo bránící duo Táborský – Daňo. V sedmé minutě šel Hronov opět do čtyř – domácí se snažili přesilovku využít, tentokrát se jim to ale nepodařilo. Poté následovaly šance na obou stranách, gólmani však situaci zvládli. Jičínští byli aktivnější, ale scházelo jim štěstí v koncovce. V 10. minutě vyjel do protiútoku Fišer společně s Dudadíkem, ten však minul. V 11. minutě už byli Hronovští úspěšnější a jejich první branka padla z hole Martina Franců, který srovnal stav na 1 : 1. Hra Hronova následně ožila a hosté přidali pár dalších šancí, proměnit je však nedokázali.

Do druhé třetiny vstoupila obě mužstva útočně a diváci mohli vidět šance na obou stranách. V koncovce se více zadařilo domácím, kteří to dokázali ve 25. minutě vstřelením své druhé branky, kterou vsítil Nový – 2 : 1. Odpověď hostí na sebe nenechala dlouho čekat a na začátku 28. minuty skóroval přesnou trefou od modré Táborský – 2 : 2. Ve 31. minutě se dokázali opět prosadit domácí, kteří zásluhou Housera strhli vedení zpět na svoji stranu – 3 : 2. Jičín měl poté několik skvělých příležitostí, další trefu se mu ale už do konce třetiny přidat nepodařilo.

Do závěrečné části vstupoval Hronov s brankovou ztrátou. V úvodu se naskytla dobrá šance domácím, ta zůstala ale nevyužitá. Ve 46. minutě hrál Hronov power play, v ní vystřelil na jičínskou branku Táborský, kotouč se odrazil od Ježíka a doputoval až za brankovou čáru - 3 : 3. Hra domácích se po třetím vyrovnávacím gólu změnila a tempo zápasu poté udával Hronov. I přesto, že hráli Hronovští lépe, Jičínští dokázali skórovat zásluhou Weisse a šli do vedení – 4 : 3. Hronov však rázem odpověděl a opět vyrovnal, když čtvrtou branku přidal Šakarov – 4 : 4. Hronovští se snažili rozhodnout, dobrou šanci měl Táborský a následně Šakarov, ale ani jednomu se nepodařilo dostat kotouč za brankovou čáru. Závěr základní hrací doby byl ještě poznamenaný několika vyloučeními, nic zásadního, co by vedlo ke změně skóre, se už nestalo, a tak se pokračovalo v prodloužení.

Hronovští do prodloužení vstupovali v oslabení, které však s přehledem ubránili. Poté se vylučovalo na straně domácích, nejprve si šel trest odpykat Kaulfus a následně byli domácí posláni do třech za příliš mnoho hráčů na ledě. Hronovu se tak naskytla skvělá příležitost v podobě přesilovky 5 na 3, tu však i přes mnoho dobrých příležitostí nevyužil. V přesilové hře se ještě Jičínští dostali do skvělé příležitosti, když ujel do brejku Houser, ale Exner mu skórovat nedovolil. Ani pětiminutové prodloužení o výsledku nerozhodlo, a tak následovaly samostatné nájezdy.

První nájezd jel za Jičín Kysela a trefil se Exnerovi přímo mezi betony – 1 : 0. Za Hronov vyjel jako první Fišer, domácímu gólmanovi podklouzly nohy a hostující exekutor pak dokázal přesně zamířit do odkryté brány – 1 : 1. Jako dalšího vyslalo domácí mužstvo Weisse a ani ten se nemýlil – 2 : 1. Druhým v pořadí za hosty byl Šakarov, tomu však jeho bekhendový blafák nevyšel, a domácí tak mohli rozhodnout již v další sérii. To se také stalo a Jičín si tak zásluhou Hakena připsal bonusový bod.

Sestava HC Wikov Hronov: Exner – Hornyš, Borůvka, Daňo, Táborský, Ježík, John – Hubáček, Šakarov, Vítek – Dudadík, Fišer, Ansorge – Kozák, Franců Ma., Franců Mi

Branky: 4. Klaban (Kysela), 25. Nový (Mizera), 31. Houser, 52. Weiss (Mizera), nájezd: Weiss – 11. Franců Ma., 28. Táborský (Franců Ma., Fišer), 47. Ježík (Táborský, Fišer), 52. Šakarov (Vítek, Hubáček)

Foto a video archiv HC Wikov Hronov.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře