Jste zde: Sport Ostatní sporty Video: Hronovští hokejisté přivezli tři body z Vrchlabí

seznam článků
Strana 2
Všechny strany

hron1

V desátém kole krajské hokejové ligy nastoupil ve středu Hronov na ledě Stadionu Vrchlabí. Hronov svého soupeře nepustil ani na okamžik do vedení a v utkání provázeném častým vylučováním zvítězil konečným poměrem 4 : 2.

HC Stadion Vrchlabí - HC Wikov Hronov 2 : 4 (0 : 1, 1 : 2, 1 : 1)

V úvodu se u puku drželi spíše domácí, ale do žádných větších příležitostí se nedostávali. Hned v první minutě přišlo vyloučení Šakarova a domácí hráli přesilovou hru. V té měl jedinou větší šanci Provazník, který po přihrávce od Oppelta vystřelil na Svobodu, ten ale skvěle zasáhl. Poté se hra přesunula do pásma domácích, na Biegla nejprve vystřelil Suk, ale mířil pouze do betonů. O chvíli později se rozjel proti Bieglovi Šakarov, který brankou z dorážky otevřel skóre utkání – 0 : 1. Hronov po prvním gólu ožil a pokoušel se o zvýšení skóre. Následně byli opět aktivnější domácí, skvěle chytající Svoboda ale všechny střely zneškodnil a do konce první třetiny už domácím skórovat nepovolil.

Vstup do druhé části se domácím vydařil. Po vyhraném vhazování vyvezli kotouč do pásma hostí, vrchlabský Svoboda přihrál zpoza branky Lepkovi a ten srovnal stav na 1 : 1. Ve 24. minutě rozjeli útočnou akci Fišer a Daňo, výměnu kotouče jim ale překazil Hamerský. Necelou minutu poté byl už Fišer úspěšnější, když hned po buly dokázal parádně prostřelit Biegla a poslal tak Hronov opět do vedení – 1 : 2. Ve 33. minutě sílil tlak Vrchlabí, změnu skóre to ale nepřineslo. Na konci třetiny se mohli opět radovat Hronovští. Fišer nejprve z otočky přihrál za brankou Dudadíkovi, ten mu poslal kotouč zpět a Fišer pak lehkým nahozením našel skulinu a poslal puk za Bieglova záda – 1 : 3.

Hned v úvodu poslední části se naskytla Hronovu další šance, Martin Franců přihrál dlouhým pasem na Šakarova, ten obkroužil vrchlabskou branku, zakončit se mu ale nepodařilo. Ve 45. minutě prostřelil Svobodu Bláha, který snížil na rozdíl jediné branky – 2 : 3. O dvě minuty později si vzali Hronovští svůj dvoubrankový náskok zpět, když Hubáček dokázal přesnou trefou překonat Biegla – 2 : 4. V 53. minutě se do brejku dostal Martin Franců, ale neproměnil. Následně se do dobré šance dostali i domácí. Jirků s Oppeltem vyjeli sami na Svobodu, Oppelt ale promáchl a kotouč získal pod kontrolu hronovský gólman. V závěru utkání se ještě Hronovští snažili vytvářet si tlak před vrchlabskou brankou a několikrát prověřili Biegla. V poslední půlminutě domácí zkusili odvolat brankáře, ale ani to jim už nebylo nic platné.

Hronov si tak po kvalitně odehraném utkání podpořeném vynikajícím výkonem Svobody v bráně odváží domů důležité tři body.

Branky: 21. Lepka (Svoboda M.), 45. Bláha (Fořt) - 5. Šakarov (Hubáček), 25. Fišer, 40. Fišer (Dudadík), 47. Hubáček (Franců Ma.)

Sestava HC Wikov Hronov: Svoboda - Hornyš, Borůvka, Táborský, Daňo, Ježík, Suk - Hubáček, Franců Ma., Šakarov - Vítek, Fišer, Dudadík - Franců Mi., Kozák, Vybíral