Pátek 29.březen 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty V Novém Městě se zázrak nekonal. Hokejisté Náchoda vysoko prohráli

V Novém Městě se zázrak nekonal. Hokejisté Náchoda vysoko prohráli

hokna

Po solidním výkonu proti Hronovu hokejisté z Náchoda zajížděli v neděli v dalším zápase krajské hokejové ligy na led tradičního okresního rivala Nového Města nad Metují, který suverénně vede tabulku. Zázrak se nekonal a Náchod prohrál vysoko 8 : 1.

Náchod se musel obejít bez Šejnohy a Škody, po delší pauze se objevil v sestavě Presse, hrál i doléčený Hudeček. V brance nastoupil mladý Kolbaba, záda mu kryl junior Mertlík. Domácí nastoupili s Horáčkem v brance, bez Ježka, Janouška, Prause a Zámečníka.

Zápas začal šancí Náchoda, když ve 45. sekundě prozkoušel opakovaně Horáčkovu pozornost Hudeček. Ve 13. minutě padl první gól zápasu zásluhou Dittricha – 1 : 0. V půli 14. minuty se prezentoval ranou i dorážkou Pánek. Po minutě Verner využil nahrávek Hudečka a kapitána Vondřejce a srovnal stav na 1 : 1. Po chvíli se k ráně i dorážce dostal Chudý. V 19. minutě se neprosadil Petr, z protiútoku vypálil od modré Řehák a zaskočil Kolbabu, když puk záhadně změnil trajektorii a domácí tak šli do kabin s jednobrankovým vedením – 2 : 1.

Do druhé části vstoupil Náchod aktivně a v polovině 3. minuty měl slibnou šanci Verner. V 5. minutě Reichmann zvýšil na 3 : 1 pro domácí, když zpoza branky nahodil kotouč Kolbabovi na rameno a ten se dokutálel za brankovou čáru. V 12. minutě se trefil Kodym – 4 : 1. V 19. minutě po závaru před brankou Náchoda vypálil Řehák a upravil na třetinových – 5 : 1. Kolbaba prakticky nemohl zasáhnout, když v brankovišti ležel soupeř. V úvodu 20. minuty byl ještě vyloučen Pavlík, ale stav se již do sirény nezměnil.

Do 3. třetiny vstoupili náchodští šancí Petra a po chvíli i Pánka. V půli 4. minuty fauloval domácí kapitán Jakl. Spartakovci oslabení přestáli bez úhony a v 6. minutě gólově udeřili Potučkem – 6 : 1. V polovině 7. minuty se trefil Stehno a upravil na 7 : 1. O sedm minut déle Mach upravil na konečných 8 : 1 pro domácí.

Další zápas sehrají Primátoři na domácím ledě ve středu 28. listopadu od 18 hodin a soupeřem jim bude tým z konce tabulky HC Opočno. V tomto utkání musí Náchod bezpodmínečně zvítězit, jinak by postupové ambice do finálové osmičky utržily další, možná již osudový, šrám.

Branky: Dittrich, Marša, Reichmann, Kodym, Řehák, Potuček, Stehno, Mach - Verner

Sestava Náchoda: Kolbaba, (Mertlík) – Pánek, Horčička (21. – 40. min. Burdych), Dostál, Pavlík, Burdych, Macháček (1. – 20. min. a 41. – 60. min.) – Verner, Vondřejc, Hudeček, Chudý, Petr, Presse (43. – 45. min. Špetla), Zeman, Jurča, Karel

Sestava Nového Města nad Metují: Horáček - Jakl - Hejduk, Marša - Dufek, Plíhal - Šnejdr, Chmelík - Kodym - Reichmann, Potuček - Stehno - Škoda, Mach - Řehák - Dittrich