Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty První ročník Branného závodu v Novém Městě nad Metují zná své vítěze

První ročník Branného závodu v Novém Městě nad Metují zná své vítěze

seznam článků
První ročník Branného závodu v Novém Městě nad Metují zná své vítěze
Strana 2
Všechny strany

behNovoměstská hasičská zbrojnice se v úterý 13. října dopoledne zaplnila žáky místních základních škol. Konalo se zde slavnostní vyhlášení Branného závodu o putovní pohár starosty města a starosty Sboru dobrovolných hasičů.

Samotný závod se konal 29. září a zúčastnili se ho žáci z 2. stupně všech tří novoměstských základních škol. Start i cíl byl u Základní školy Malecí a na trati bylo pro děti připraveno devět stanovišť, na kterých plnily náročné úkoly. Musely například vyměnit kolo u osobního auta, ručkovat po laně, provést zásah džberovou stříkačkou nebo napytlovat písek do pytlů, které se používají při povodních.

Vyhodnocení probíhalo ve dvou kategoriích: 6. - 7. ročník a 8. - 9. ročník. V mladší kategorii zvítězilo družstvo ZŠ Malecí ve složení Barbora Roštlapilová, Jan Viesner a Jan Němeček. V kategorii starších žáků převzala putovní pohár vítězná hlídka ze ZŠ Krčín ve složení Daniel Svatoň, Václav Kratěna a Tomáš Chmelík. Hlídka ze základní školy Komenského složení Jaroslav Chmelař, Vojtěch Kraják a Jakub Karel Čtvrtečka vybojovala 2. místo v mladší kategorii.

Nevíce cen si odnesly děti ze ZŠ Krčín, které přebíraly ocenění za 2. místo ve starší kategorii - Dominik Esender, Martin Patzák a Nikola Prausová, za 3. místo ve starší kategorii - Daniel Kollert, Daniel Hanka a Vendula Rydlová a v mladší kategorii za 3. místo - Tomáš Vlášek, Milan Grim a Adriana Cihlářová.

"Jsem velmi rád, že se první ročník vydařil a měl kladné ohlasy jak z řad dětí, tak i učitelů. V příštím roce chystáme společně s novoměstskými hasiči několik novinek, které závod udělají ještě o něco zajímavější," uvedl starosta města Petr Hable.

"Pro vítěze je připraven celodenní výlet s novoměstskými hasiči, kdy navštíví střediska Integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje ve Velkém Poříčí a Hradci Králové. Výlet bude zakončen slavnostním obědem v Novém Městě nad Metují," doplnil starosta Sboru dobrovolných hasičů Petr Fanta.

Ani děti, které se umístily na 2. a 3. místě, neodešly s prázdnou a každé družstvo si odnášelo krásný dort, který pro ně připravila společnost Scolarest – zařízení školního stravování.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře