Čtvrtek 18.duben 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Po nevýrazném úvodu Hronov rozhodl ve druhé třetině

Po nevýrazném úvodu Hronov rozhodl ve druhé třetině

mach

Mrazivý nedělní podvečer patřil ve Wikov aréně v Hronově opět hokeji, tentokrát zde domácí přivítali tým ze Semechnic. Po zamrzlém úvodu se domácí gólově předvedli především ve druhé třetině, kdy vsítili hned pět branek. Nový muž v hronovské brance, Aleš Mráček, si až do poslední minuty držel čisté konto, to mu ale Semechničtí v závěru překazili.

HC Wikov Hronov - TJ Sokol Semechnice 8 : 1 (0 : 0, 5 : 0, 3 : 1)

Ve 3. minutě se naskytla dobrá šance Hubáčkovi, který měl před sebou odkrytou branku, střelu z bekhendu Vacek vyrazil a ani dorážka se hronovskému kapitánovi nevydařila. Poté střílel od modré Rejchrt, ale Mráček spolehlivě zasáhl. Domácí hráli následně v oslabení, hosté se ale do žádné nebezpečné příležitosti nedostali. Následně si zahráli power play i domácí, ale ani jim se nedařilo. Hronovští ostřelovali semechnickou branku, ale hostující gólman ji spolehlivě bránil. V závěru první třetiny ještě střílel z mezikruží Michal Franců, ale ani jeho střela za brankovou čáru neprošla a do kabin se tak odcházelo za stavu 0 : 0.

Do druhé části vstupoval Hronov v početní výhodě, tu ale nesehrál dobře. Svoji střeleckou smůlu dokázali domácí prolomit až na konci 27. minuty, kdy otevřel skóre utkání Fišer – 1 : 0. Poté se dostal do samostatného úniku Rejchrt, na zakončení ale neměl příliš mnoho prostoru a jeho střelu Mráček spolehlivě zneškodnil. Ve 32. minutě měl dobrou příležitost Fišer, byl ale faulovaný, a tak bylo nařízeno trestné střílení.  Fišerův záměr Vacek dokonale přečetl, a tak nájezd zůstal neproměněný. Ve 33. minutě krátce po vhazování přebral kotouč Hubáček, přihrál Hornyšovi, který poslal kotouč přesně mezi betony – 2 : 0. Dvacet sekund nato byli domácí opět úspěšní, když zametl puk do semechnické branky Martin Franců – 3 : 0. Hosté se snažili přejít do protiútoku, ale nedařilo se jim. Ve 37. minutě posunul Fišer přihrávku přímo do jízdy Vybíralovi a ten tak z mezikruží přesně zakončil – 4 : 0. Ve 39. minutě střílel od mantinelu Vítek, jeho střelu usměrnil před brankou Šakarov a kotouč tak skončil až v bráně – 5 : 0. Ve druhé třetině se tak hronovští rozstříleli a na svého soupeře si dokázali vytvořit pětibrankový náskok.

Na začátku poslední třetiny se naskytla Hronovu přesilovka, předchozí početní výhody se domácím nevydařily, a tak si alespoň nyní napravili reputaci, když poslal kotouč za Vackova záda Rojšl – 6 : 0. V posledních minutách utkání ještě domácí vylepšovali skóre, nejprve přidal přesnou trefu Vítek a osmý gól Hronova přidával o patnáct sekund později Šakarov – 8 : 0. Dlouho to vypadalo, že si domácí připíší první čisté konto v letošní sezóně, semechničtí však dokázali v posledních vteřinách hry vsítit alespoň čestnou branku a upravili tak konečné skóre utkání na 8 : 1.

Sestava HC Wikov Hronov: Mráček - Hornyš, Borůvka, Táborský, Ježík, Vybíral, Franců Mi. - Vítek, Hubáček, Šakarov - Franců Ma., Fišer, Dudadík - Rojšl, Kozák, Ansorge

Branky: 27. Fišer (Šakarov), 33. Hornyš (Hubáček), 33. Franců Ma. (Dudadík, Fišer), 37. Vybíral (Fišer, Dudadík), 39. Šakarov (Vítek, Borůvka), 47. Rojšl (Vybíral), 59. Vítek (Šakarov, Hornyš), 59. Šakarov (Vítek) - 60. Rejchrt