Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Pavel Janeček z Náchoda zaplaval český rekord dorostu na 400m polohově a splnil limit pro Mistrovství Evropy dospělých

Pavel Janeček z Náchoda zaplaval český rekord dorostu na 400m polohově a splnil limit pro Mistrovství Evropy dospělých

seznam článků
Pavel Janeček z Náchoda zaplaval český rekord dorostu na 400m polohově a splnil limit pro Mistrovství Evropy dospělých
Strana 2
Strana 3
Všechny strany
jan1Sedmým kolem pokračoval Český pohár plavců 44. ročníkem Velké ceny města Brna v plavání. Pavel Janeček z oddílu Delfín Náchod zde zaplaval český rekord dorostu na 400m polohově a splnil limit pro Mistrovství Evropy dospělých.

Letos se Velké ceny v Brně zúčastnilo 53 oddílů z České a Slovenské republiky, Polska a Maďarska. Mezi muži byl největší hvězdou mistr Evropy na 400 m polohový způsob Maďar David Verrazstó, startující za klub JÖVÖ SC Veolia, který zvítězil ve všech svých startech a několikrát překonal rekord VC.

Sobotní finálový blok byl přenášen na sportovním kanálu ČT 4 Sport. Bojovalo se také o limity na blížící se ME v krátkém bazénu ve francouzském Chartres. Kromě čtyř seniorských českých rekordů Chocové a Baumrtové viděl brněnský bazén také tři nové dorostenecké rekordy. Jeden překonala Lucie Svěcená, druhý Jan Micka a třetí zaplaval 18letý Pavel Janeček, svěřenec trenéra Romana Hakla z Delfínu Náchod.

Na 400 m polohově zlepšil o 1,2 sekundy svůj vlastní český rekord dorostu na čas 4:15,53. Tento výkon znamená splnění limitu pro blížící se šampionát starého kontinentu. Na poloviční trati atakoval svůj český rekord dorostu z loňské VC Brna, když dohmátl na 400 m na druhém místě za Verrasztem časem 2:01,50 a k českému rekordu mu chybělo 0,45 sekundy.

Pohár za vítězství si Janeček nenechal ujít na trati 100m polohově časem 57,46. Limitu ME dosáhl také ve své doplňkové disciplíně 200 m znak, a to již v dopoledních rozplavbách. Ve finále pak dohmátl jako třetí.

Šestnáctiletý Josef Matyáš z Delfínu Náchod se může pochlubit nejlepším časem 53,50 ve svém ročníku 1996 na 100m volný způsob. Celkově mezi muži to znamenalo pěkné 19. místo v mezinárodní konkurenci. Na trati 100 m motýlek se také poprvé dostal pod magickou hranici jedné minuty.

Teprve 13letá Lucie Kramlová se nominovala hned do šesti disciplín žen. Nejlépe se jí dařilo na 200 m prsa, kde byla nejlepší ze svého ročníku časem 2:50,48 - celkově 16. mezi ženami. Druhá místa v ročníku 1999 pak vyplavala v polohovkách na 100, 200 i 400 m.

Daniel Halaška dohmátl jako 3. ve svém ročníku 1994 na 100 m prsa a celkově bral 17. pozici časem 1:08,55.

Štěpán Remeš pronikl do první dvacítky na 400 m polohově. Štafeta Delfínu Náchod ve složení Janeček, Halaška, Remeš a Matyáš doplavala na 8. místě na 4x50 m volný způsob.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře