Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty O domácí výhře hokejistů Hronova nad Novou Pakou rozhodla druhá třetina

O domácí výhře hokejistů Hronova nad Novou Pakou rozhodla druhá třetina

seznam článků
Strana 2
Všechny strany

hokhron

O první adventní neděli sehráli hronovští hokejisté utkání 17. kola krajské hokejové ligy s Novou Pakou. První třetina skončila vyrovnaným poměrem 1 : 1, v té druhé předvedl Hronov skvělý výkon a přestříleli svého soupeře o pět gólů, čímž určil další vývoj utkání, které suverénně dotáhl do vítězného konce.

HC Wikov Hronov - BK Nová Paka 8 : 2 (1 : 1, 5 : 0, 2 : 1)

Hned v první minutě hrál Hronov oslabení, když byl na trestnou poslaný Dudadík. Novopackým se přesilovka příliš nevydařila a jedinou jejich nebezpečnější střelu Exner spolehlivě zachytil. Po chvíli hráli v početní výhodě i domácí, ale ani ti ji nevyužili. V osmé minutě zahájili útočnou akci domácí, Martin Franců vyvezl kotouč do pásma hostí a chtěl přihrát před branku Vybíralovi, hosté však dokázali kotouč zachytit a zafungovalo ono známé  nedáš - dostaneš, když se Zvolenskému podařilo perfektně zakončit do hronovské branky – 0 : 1. Ve 13. minutě měli hosté další příležitost, ale tentokrát zvonila jen tyčka. Ve 14. minutě udržel puk v útočném pásmu Kozák, přihrál na Martina Franců, ten kotouč přizvedl, zakončil pod horní tyčku a srovnal tak na 1 : 1. V závěru třetiny se Hronovu naskytla poměrně velká šance, když Vítek přihrál Dudadíkovi, který se vracel z trestné, tato akce se domácím ale nakonec nevydařila, a tak se po první siréně odcházelo do kabin za nerozhodného stavu 1 : 1.

Hned při vstupu do druhé třetiny se Hubáčkovi naskytla skvělá příležitost, byl ale faulovaný, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Na Hubáčkův nájezd byl Bouška krátký, a hronovští zvýšili na 2 : 1. Domácí se následně dostali do několika dalších příležitostí, ale koncovka jim nevycházela. Od začátku 26. minuty hrál Hronov čtyřminutové oslabení za zákrok vysokou holí. V úvodu oslabení předvedl famózní zákrok Exner. Následně vyjel za pukem Martinec, který přihrál Fišerovi a ten skvěle zakončil – 3 : 1. Ve 33. minutě dokázal vyloučení Kulhánka potrestat střelou od modré Táborský - 4 : 1. Vzápětí se puku chopil Fišer, který prostřelil hostujícího gólmana a zvýšil na 5 : 1. Domácí byli stále při chuti a ve 36. minutě vystřelil na novopackou branku od mantinelu Borůvka, před brankou stojící Vítek zkorigoval směr kotouče a Boušek byl proti ráně bezmocný -  6 : 1. Po skvěle zvládnuté druhé třetině tak odcházeli domácí do kabin s pětibrankovým vedením.

Úvod závěrečné části se vydařil hostům, kteří hned po 16 vteřinách dokázali zásluhou Zvolenského skórovat – 6 : 2. Poté měli několik šancí domácí, ale gólově je využít nedokázali. Ve 46. minutě se štěstí opět přiklonilo k Hronovu, když po přihrávce od Vítka dostal kotouč do novopacké branky Kozák – 7 : 2. Hronovští měli své vítězství již prakticky jisté, ale stále se snažili ostřelovat branku hostí. Definitivní tečku přidal v 59. minutě John, který dostrčil puk za brankovou čáru a určil tak konečné skóre utkání na 8 : 2.

Branky: 14. Franců Ma. (Kozák), 21. Hubáček – TS, 27. Fišer (Martinec), 33. Táborský (Franců Ma.), 33. Fišer (Martinec, Táborský), 36. Vítek (Borůvka, Hornyš), 46. Kozák (Vítek, Franců Mi.), 59. John (Táborský, Dudadík) – 8. Zvolenský (Štěpán), 41. Zvolenský

Ostatní výsledky 17. kola: HC Opočno - HC Dvůr Králové 4 : 3, TJ Sp. Nové Město n. M. - HC Jičín 1 : 4, HC Wikov Hronov - BK Nová Paka 8 : 2, HC Vrchlabí - HC Trutnov 4 : 6, SK Třebechovice - TJ So. Semechnice 10 : 4, HC Jaroměř - St. Nový Bydžov 7 : 3, HC Náchod - volno

Foto a video archiv HC Wikov Hronov

obrazek_10

obrazek_10
zpět na článek

Přidat komentář

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek