Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Novoroční běh v Červeném Kostelci má za sebou jubilejní ročník

Novoroční běh v Červeném Kostelci má za sebou jubilejní ročník

seznam článků
Novoroční běh v Červeném Kostelci má za sebou jubilejní ročník
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

dsc 8431Hned zezačátku je třeba uvést velkou událost letošního Novoročního běhu. Závod v sobotu 2. ledna nevyhrál Petr Pechek, který zde v minulosti triumfoval již devětkrát. V jeho letošní nepřítomnosti splnil roli favorita Pavel Brýdl z Adidas Boost Teamu a připsal si v běhu dlouhém 11,7 km okolo Červeného Kostelce vítězství.

Kdo nevěří, že se dá z Horního Kostelce do Rtyně v Podkrkonoší a zpět zaběhnout za 40 minut, ten se nebyl v sobotu 2. ledna podívat na tradičním Novoročním běhu. A když píšu tradičním, tak letošní ročník to jen potvrzuje – z Horního Kostelce do Rtyně a zpět se běželo už počtyřicáté.

Na start jubilejního závodu se postavilo 60 běžců, na něž čekala trať 11,7 km dlouhá, teploty těsně pod nulou, poletující sníh a kluzký povrch, na který si závodníci stěžovali především na horní Rtyni okolo rybníka Janouch. Možná i to byl jeden z důvodů, proč ani letos nebyl překonán letitý rekord Norberta Smudy, který stále činí 37:37 (r. 2001).

Startovalo a finišovalo se jako vždy pod školou v Horním Kostelci, přičemž se běžci za plného provozu podívali mj. na červenokostelecké náměstí T. G. Masaryka, k železničnímu přejezdu ve Lhotě, na rtyňské autobusové nádraží, na horní Rtyni a k sekyrkárně.

Nejlépe se s tratí popral při neúčasti tradičního vítěze závodu Petra Pechka Pavel Brýdl. Stačil mu k tomu čas 40:48. Ale jednoduché to neměl, stříbrný Piotr Holly za ním zaostal jen o 8 sekund. Bronzový František Vagenknecht uběhl závod v čase 41:01.

V kategorii žen opět nenašla přemožitelku Táňa Metelková s časem 45:20 (celkem 8.). Druhá Veronika Marková za ní zaostala o 3,5 minuty (18.), třetí Anna Krátká o 7,5 minuty (26.). Prvenství v kategorii mužů nad 40 let získal Miroslav Holub (ročník 1966, celkem 7., čas 44:35), cenu za druhé místo si odnesl Jiří Doucha (1971, 11., 47:23), bronz bral Luděk Berka (1972, 12., 47:24)

Pořádající TJ Horní Kostelec ocenil mimo výše uvedené ještě nejstaršího závodníka, kterým byl Stanislav Groh (r. 1946). Po vyhlášení výsledků přišla na řadu tombola, v níž vyhrál každý z 60 účastníků. Specialitou byla také pamětní medaile k jubilejnímu ročníku. Nezbývá než popřát dostatečnou vytrvalost, a to závodníkům – tu na trati – a pořadatelům, aby vydrželi v organizaci tohoto náročného běhu i pro další roky.

Výsledky závodu.

Foto Lucie Hepnarová, Jiří Mach a Červený Kostelec, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře