Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Nové hrací místo a nový hrací systém

Nové hrací místo a nový hrací systém

seznam článků
Nové hrací místo a nový hrací systém
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

IMG 3472Nové hrací místo a nový hrací systém - to jsou přední atributy úvodního speciálního Mini-Šipkohraní letošní sezóny. Obecní sál v Horních Rybnících u Červeného Kostelce pohostil premiérově akci Unie šipkových organizací a premiérově se v Královéhradeckém kraji hrály šipky takzvaným švýcarským systémem. Vítězem "švýcara" se stal Jiří Holík.

Tento pro mladý šipkový sport neznámý herní model poprvé otestovali před půl rokem na Brněnsku, jeho druhý test proběhl právě tuto sobotu v Horních Rybnících na Náchodsku.

Čtyřicítka startujících zahájila první ze šesti kol hlavního turnaje po jedenácté hodině dopoledne. Každé kolo tvořilo dvacet duelů, po jejichž odehrání bylo uveřejněno průběžné pořadí a nalosováno kolo následující. Soupeři byli pro jednotlivá kola párováni dle jednoduchého klíče, který proti sobě posílal vždy hráče se stejnou aktuální úspěšností přesněji bodovým kontem. Každý startující tedy v turnaji odehrál šest zápasů respektive tucet legů (jednotlivá utkání se hrála na dva hrané legy). Utkání tak mohla končit také remízou, což výrazně a zajímavě ovlivňovalo průběžné pořadí v turnaji.

Švýcar nejlépe sedl Jiřímu Holíkovi, který z dvanácti legů prohrál jen dva a zaslouženě si proto odnesl pohár za prvenství. O půl bodu v závěsu skočilo trio Jiří Bašák, Hynek Dočekal, Milan Mindžák, z něhož bez medaile odešel Mindžák a to díky nejhoršímu pomocnému skóre tzv. Buchholzu. Buchholz je pomocné hodnocení, které určuje konečné pořadí hráčů se shodným počtem bodů. Jde o součet získaných bodů všech soupeřů, se kterými daný hráč v turnaji nastoupil. Právě toto hodnocení rozhodlo, že stříbro patřilo Bašákovi a bronz Dočekalovi. Nevděčná čtvrtá pozice tedy padla na Mindžáka, jehož výkon se ovšem stal jedním z největších překvapeních dne. O druhé se postarala nejlepší dáma, celkově devátá, Anna Goldmannová, která se ještě dvě kola před koncem pohybovala dokonce v top pětce.

Z pozice pořadatele je hodnocení švýcarské systému jednoznačně kladné - pozitiva výrazně převyšují negativa - jde o velmi zajímavou alternativu pro zpestření šipkařských soutěží. A protože také z úst těch, kteří test nového modelu absolvovali přímo u terčů, převládaly pozitivní názory, nebrání snad nic tomu, aby se švýcar v blízké době zopakoval popřípadě později naplno zabydlel třeba právě v programu Mini-Šipkohraní.

Double Open byl pro celoroční krajské žebříčky Mistrovství Severovýchodních Čech ohodnocen dvojnásobným počtem bodů. K rošádě na předních příčkách došlo v několika případech. V absolutním pořadí žen se do čela vyhoupla Anna Goldmannová, která se na stejnou pozici posunula i v kategorii C. Další ženou, která si polepšila, je týmová spoluhráčka Goldmannové Monika Šlechtová. Ta sesadila z pozice lídryně kategorie B Elišku Velackovou. Poslední záměnou na medailových příčkách byl posun Libora Svobody potažmo Petra Rezka před toho času vedoucího muže absolutního pořadí Daniela Zárubu.

Double Open MSVČ (40 hráčů/ek)
1. Holík Jiří (TJ Sparta Úpice)
2. Bašák Jiří (Trutnov)
3. Dočekal Hynek (Lokálka Hradec Králové)
nejlepší žena: 9. Goldmannová Anna (Partyzánky z Chmelnice Úpice)

Open UŠO jednotlivci ženy (8 hráček)
1. Goldmannová Anna (Partyzánky z Chmelnice Úpice)
2. Kubečková Martina (Sokolíci Červený Kostelec)
3. Rolcová Andrea (ŠK Medvědi Velký Třebešov)

Open UŠO jednotlivci muži (28 hráčů)
1. Dlab Josef (40+ Trutnov)
2. Vincenc Lukáš (ŠK Republika Úpice)
3. Holík Jiří (TJ Sparta Úpice)

Open UŠO dvojice smíšené (17 párů)
1. Vincenc Lukáš - Mach Miloš (ŠK Republika Úpice)
2. Uhříčková Lenka - Holík Jiří (TJ Baník Žacléř - TJ Sparta Úpice)
3. Souček Jakub - Adam Jiří (ŠK Republika Úpice)
nejlepší ženský pár: 7. Anna Goldmannová - Monika Šlechtová (Partyzánky z Chmelnice Úpice)

obrazek_10
obrazek_10

obrazek_10
obrazek_10
zpět na článek
obrazek_10
obrazek_10
zpět na článek

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře