Středa 24.duben 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Náchodští hokejisté nastříleli Semechnici dvanáct branek. Také Hronov vyhrál

Náchodští hokejisté nastříleli Semechnici dvanáct branek. Také Hronov vyhrál

hokej1

V 9. kole krajské hokejové ligy se v neděli střelecky dařilo náchodskému týmu, když Semechnicím nastřílel dvanáct branek. V dalším zápase soutěže vyhrál Hronov na domácím ledě s Třebechovicemi 5 : 2.

HC Náchod - HC Semechnice 12 : 2 (4 : 0, 3 : 2, 5 : 0)

Po středeční porážce v Trutnově si domácí nemohli dovolit žádný bodový hazard. Náchod se musel nadále obejít bez Petra a Leedera a navíc ještě jednozápasové volno si musel „užít" kapitán Vondřejc za druhý trest. V sestavě se znovu objevili mladý Hradecký i Špetla.

Zápas začali domácí aktivně a ve 3. minutě se diváci dočkali prvního gólu po samostatné akci Hudečka – 1 : 0. Po chvilce se k nevídané dělovce odhodlal na modré Dostál a ránu zastavila až síť za Chalupného zády – 2 : 0. V 17. minutě po kombinaci Škody s Hudečkem skóroval Pánek – 3 : 0. Minutu před koncem stanovil třetinové skóre 4 : 0 Karel po spolupráci Jurča a Škody.

Do druhé části vstoupil Náchod nedovoleným zákrokem O. Chudého a hostující Číšecký poslal domácího beka zpět do hry – 4 : 1. V úvodu 6. minuty využil Pánek nahrávku Karla a dal na 5 : 1. Po dvou minutách dali domácí prostor nejmenšímu hráči na hřišti Čapkovi, který nabídnutou šancí nepohrdl – 5 : 2. Ve 12. minutě dovršil Pánek utěšenou ranou hattrick, když využil nahrávku zastupujícího kapitána Šejnohy – 6 : 2. V 15. minutě se trefil Verner po asistenci Hudečka – 7 : 2.

Do třetí třetiny nastupovali domácí se snahou skóre ještě navýšit. Po čtyřech minutách si Hudeček pohrál s brankářem Chalupným a zvyšoval po nahrávce Hradeckého na 8 : 2. Za další čtyři minuty Šejcha ideálně vybídl ke skórování Škodu a ten zavěsil pod horní tyč backhandem – 9 : 2. V 15. minutě Karel stanovil po nahrávce Jurča dvojciferné skóre na straně domácích – 10 : 2. Stav se měnil ještě dvakrát v poslední minutě zápasu. Nejprve se 29 sekund před klaksonem trefil konečně Šejnoha po náhře Pánka – 11 : 2. Dvanáctku načepoval soupeři 14 sekund před koncem Jurča po přihrávce Dostála a stanovil konečné skóre na 12 : 2 pro náchodské Primátory.

Další zápas sehrají náchodští hokejisté dnes od 18 hodin na ledě soupeře v Novém Bydžově, kde jim soupeřem bude místní Stadion, jehož barvy hájí dlouholeté opory Náchoda Komárek a Hrabica.

Statistiky zápasu: Branky Náchoda: Hudeček, Dostál, Pánek (Šejnoha, Hudeček), Karel (Jurča, Škoda), Pánek (Karel), Pánek (Šejnoha), Verner (Hudeček), Hudeček (Hradecký), Škoda (Šejnoha), Karel (Jurča), Šejnoha (Pánek), Jurča (Dostál), vyloučení 5 : 2, využití 0 : 1, střely 55 : 19, rozhodčí Petr, Kittner, Votroubek, diváci 110.

Sestava Náchoda: Mráček, (Kolbaba) – Chudý, Pánek, Pavlík, Dostál, Burdych, Macháček – Škoda, Šejnoha, Hudeček, Verner, Karel (od 30. min. Hradecký), Jurča, Špetla, Hradecký (od 30. min. Karel), Zeman.

HC Wikov Hronov - SK Třebechovice p. O. 5 : 2 (3 : 2, 2 : 0, 0 : 0)

V první třetině se oba celky přetahovaly o vedení v zápase a s těsným brankovým vedením odcházel do kabin Hronov. Druhá třetina patřila gólově pouze domácím, kteří si svůj náskok už vzít nenechali.

Dnes nastoupí od 18 hodin Hronov na ledě Vrchlabí.