Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Náchodské gymnázium úspěšně vkročilo do Středoškolské ligy v ultimate frisbee

Náchodské gymnázium úspěšně vkročilo do Středoškolské ligy v ultimate frisbee

seznam článků
Náchodské gymnázium úspěšně vkročilo do Středoškolské ligy v ultimate frisbee
Strana 2
Všechny strany
frisbeStředoškolská liga v ultimate frisbee - týmový sport s létajícím talířem - vstoupila na Jiráskově gymnáziu Náchod do své čtvrté sezóny a místní gymnázium patří již mezi favority všech turnajů.

Po loňském velkém úspěchu, kdy tým ve složení Matěj Fanta, Anna Miltová, Jan Halda, Zuzana Vančáková, Michal Kopecký, Daniel Hladík, Ondřej Hladík, Veronika Říhová a Sára Hanušová postoupil šťastně, ale zaslouženě do celorepublikového finále, kde těsně podlehl Gymnáziu Třeboň, se i letos vydávají studenti našeho gymnázia do bojů o posty nejvyšší.

Letos rozšířené soutěže se v podzimních kvalifikačních turnajích v pěti městech (Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích a Hradci Králové) zúčastnilo 33 týmů z 28 škol. Náš tým patří k "nejaktivnějším" a díky podpoře školy se zúčastnil tří z pěti turnajů. Stoupající kvalitu jsme potvrdili na turnaji v Hradci Králové 1. místem A týmu, který byl složen převážně z maturantů, a 3. místem mladého B týmu, sestaveného s výhledem na další sezóny. Namixovaný tým pak v Praze i Českých Budějovicích získal těsnými prohrami 2. místa. V celkové tabulce tak jednoznačně vévodí celé kvalifikaci.

Úspěšnost našich hráčů potvrzuje získání ceny "Spirit of the game" ve všech třech turnajích, která je udělována nejsympatičtějšímu a nejférovějšímu týmu. Vzhledem k tomu, že se ultimate frisbee hraje bez rozhodčích a tudíž veškerá odpovědnost je na hráčích samotných, je cena "Spirit of the game" hodnocena na úrovni medailových pozic. Nadějný tým teď čeká halová kvalifikace, doufejme halové finále a pak jarní venkovní kvalifikace.

Tým trénuje 1 - 2x týdně, od začátku listopadu v tělocvičně gymnázia, každé pondělí a středu od 16 hodin. Rádi bychom mezi námi přivítali nové zájemce o tento krásný sport a těšíme se hlavně na zájem uchazečů z nižších ročníků gymnázia.

Foto Wikimedia Commons Usien

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře