Neděle 21.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Město Trutnov i letos ocení nejlepší sportovce

Město Trutnov i letos ocení nejlepší sportovce

seznam článků
Město Trutnov i letos ocení nejlepší sportovce
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

elheMěsto Trutnov každoročně oceňuje nejlepší osobnosti trutnovského sportu. O tom, kdo získá Sportovní ceny města Trutnova za rok 2015, rozhodli zastupitelé na svém druhém letošním zasedání v pondělí 25. dubna 2016.

"Tradičně budou oceněni jak jednotlivci, tak družstva i trenéři," přibližuje starosta města Trutnova, Ivan Adamec. Cenu Nejlepší sportovec města Trutnova v roce 2015 získá plavkyně Martina Elhenická.

V oblasti sportu bude uděleno celkem sedm cen. Jako nejlepší sportovec města Trutnova byla vybrána plavkyně Martina Elhenická. "Martina má na kontě řadu úspěchů v sólovém i štafetovém plavání a za své výkony si sportovní cenu jistě zaslouží," vysvětluje Ivan Adamec. V roce 2015 byla Martina zařazena do seniorské reprezentace. Na domácím poli vybojovala 4 x titul mistryně ČR v plavání, 2 x obsadila 2. a 1 x 3. místo. K tomu přidala bronz se štafetou na 4 x 50m volným způsobem a byla členkou "bramborového" ligového týmu. Na mezinárodní scéně obsadila 2 x 8. místo na 800m a 1500m volným způsobem ve finále na světové univerziádě v korejském Gwangju. Na MS v ruské Kazani obsadila 22. místo.

Nejlepším mládežnickým sportovcem města Trutnova do 18 let za rok 2015 bude vyhlášena Lada Pejchalová, která se věnuje atletice, a to skoku vysokému. Je dokonce zařazena v širší olympijské reprezentaci pro OH v Brazílii.

V kategorii Nejlepší sportovní kolektiv města Trutnova bude oceněno smíšené družstvo OlfinCar Ski Team, které závodí v běhu na lyžích. Na MČR družstev obsadilo 3. místo. Cenu Nejlepší mládežnický sportovní kolektiv města Trutnova do 18 let pak získá dorostenecký fotbalový tým U17 – MFK Trutnov. "Tento tým dosahuje pod vedením trenérů Rostislava Krause a Jana Sapára dlouhodobě kvalitních výsledků a pravidelně dodává hráče do výběru Královéhradeckého kraje," dodává starosta Adamec.

Cena Nejlepší trenér (cvičitel) města Trutnova za rok 2015 pak bude udělena Miloši Dvořákovi, trenérovi Městského fotbalového klubu Trutnov. Hráče vede od sezóny 2012/2013 a od té doby dokázal s mužstvem postoupit z krajského přeboru, až do současné hrané divize C. "V posledních dvou sezónách útočí s týmem vždy na nejvyšší příčky," upřesňuje trutnovský starosta.

Za významný přínos trutnovskému sportu získají sportovní cenu hned dva lidé, a to fotbalový trenér Jan Jebavý a trenér atletického oddílu TJ Lokomotiva Trutnov Jan Tuna. Jan Jebavý začínal svou trenérskou kariéru v Náchodě jako hrající asistent. Od roku 1978 se stal trenérem Dvora Králové nad Labem, se kterým postoupil z 1. B třídy do krajského přeboru. Od roku 1981 trenér Trutnova, který hrál divizi. Největšího úspěchu se zúčastnil v čs. poháru, kdy tehdy prvoligová Olomouc odešla poražena. V současné době trénuje brankáře Trutnova a ligové žáky U 15. Jan Tuna již 35 let vykonává funkci trenéra a funkcionáře atletického oddílu. Po celou dobu dopisuje do městského tisku a stará se o kroniku s nástěnkou v rámci propagace a rozvoje sportu ve městě. Pravidelně je nominován na kraj do funkce trenéra pro Olympiádu dětí a mládeže a na mezinárodní utkání. Nyní je vedoucím trenérem oddílu a sportovního střediska mládeže atletiky v Trutnově. Ve své tréninkové skupině má 6 finalistů MČR starších žáků a Matěj Čivrný získal bronzovou medaili na MČR juniorů. Jako vedoucí trenér má velký podíl na bronzové medaili z MS U 17 Lady Pejchalové v Kolumbii.

Sportovní ceny budou slavnostně uděleny v pondělí 23. května v obřadní síni Staré radnice v Trutnově.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře