Sobota 15.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Krajská výprava vybojovala třetí místo na olympiádě mládeže

Krajská výprava vybojovala třetí místo na olympiádě mládeže

seznam článků
Krajská výprava vybojovala třetí místo na olympiádě mládeže
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

olympOd 17. do 22 ledna 2016 se konal v Ústeckém kraji již VII. ročník zimní olympiády dětí a mládeže. Výprava Královéhradeckého kraje letos získala báječné třetí místo a odváží si 15 cenných kovů, z toho šest těch nejcennějších.

Šest zlatých, čtyři stříbrné a pět bronzových medailí, taková je celková bilance našich mladých sportovců po osmé dětské olympiádě. V zimním vydání 75 talentů úspěšně reprezentovalo barvy Královéhradeckého kraje, když se v mnoha případech naši svěřenci postavili až na vrchol piedestalu. A nebyla to nakonec jen horká želízka v alpském lyžování, či biatlonu. Úspěch jsme zaznamenali třeba ve skicrossu, či slopestyle.

"Po takovém skvělém výsledku mohu být jedině utvrzena v tom, že nám v Královéhradeckém kraji rostou budoucí velcí sportovci a sportovkyně, kteří jednou nemusejí reprezentovat jen kraj, ale i Českou republiku na skutečných olympiádách, a proto jim budeme nadále držet palce a jejich sportovní aktivity podporovat. Medailistům blahopřeji a chci zároveň znovu poděkovat všem reprezentantům i trenérům za jejich práci a odhodlanost při přípravě na závody," říká radní pro oblast školství Táňa Šormová.

Na úspěchy byla letošní zimní olympiáda velice bohatá. Až do finále se probojovali naši hokejisté, kteří v závěru sehráli dramatický zápas plný zvratů s Prahou, v němž nakonec podlehli těsně 4:5. Za skvělý výkon jim tedy patřila stříbrná medaile. Výborně si vedla také lyžařka Alena Labaštová, která vybojovala hned tři zlaté medaile v alpském lyžování. Úspěšná byla též naše biatlonistická složka.

Do přípravy krajských reprezentantů investoval kraj téměř jeden milion korun. Vlajkonoškou naší výpravy byla letos několikanásobná mistryně ČR, mistryně Evropy a mistryně světa v karate Radka Krejčová. Účastníky doprovázelo 16 trenérů. Celkem se olympiády zúčastnilo téměř 1500 sportovců a trenérů. Po této olympiádě už má Královéhradecký kraj na kontě celkem 283 medailí.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře