Pátek 29.březen 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Hronov si poradil s Třebechovicemi a vstoupil do play-off výhrou

Hronov si poradil s Třebechovicemi a vstoupil do play-off výhrou

seznam článků
Strana 2
Všechny strany

hokhron

V prvním zápase play-off krajské hokejové ligy včera přijel Hronov do Třebechovic pod Orebem. Odehrálo velmi kvalitní utkání, které bylo napínavé až do samotného závěru. První čtvrtfinálový duel nakonec vyzněl lépe pro Hronov, který tak vede sérii 1 : 0 na zápasy.

SK Třebechovice p. O. - HC Wikov Hronov 6 : 8 (1 : 1, 3 : 4, 2 : 3)

Třebechovičtí vstoupili do utkání naplno a hned ve 2. minutě se jim podařilo zásluhou Poláka otevřít skóre utkání – 1 : 0. V osmé minutě vyzkoušeli domácí několika akcemi pozornost Kolbaby, ten byl ale připraven. Při hronovské přesilovce Fišer dobře zpracoval přihrávku od Táborského, ale mířil pouze do betonů. Nakonec byli přece jen Hronovští při přesilové hře úspěšní – Fišer poslal přihrávku na Táborského, ten přesně vypálil na domácí branku a srovnal na 1 : 1. Před koncem třetiny musel být Lochman ostražitý před náporem druhé hronovské pětky, domácí poté vyrazili do protiútoku, Polák přihrál Smutnému, ale Kolbaba vyrážel.

Hned v úvodu druhé třetiny se v dobré střelecké pozici ocitl Branda, Kolbaba však spolehlivě zakročil. Chvíli poté poslal Branda přihrávku přímo na hůl Smutného, který stál nikým nebráněn před hronovskou brankou, proti této střele neměl hronovský gólman nejmenší šanci – 2 : 1. Ve 28. minutě obkroužil Vítek třebechovickou branku a pokusil se zasunout, Lochman měl ale betony na svém místě, vyražený kotouč se potom dostal před Ropického, který mířil přesně – 2 : 2. Kolbabu poté prověřil Polák, ale neuspěl. Na konci 30. minuty byli úspěšní opět hosté, Šakarov po přihrávce od Borůvky mířil přesně do horního rohu brány a poslal Hronov do vedení – 2 : 3. Poté pálil od mantinelu Stříteský, jeho střelu tečoval Smutný a kotouč proskočil Kolbabovi mezi betony až za brankovou čáru, domácí se již radovali z vyrovnání, ale gól nebyl uznaný pro vysokou hůl. Následně poslal Dudadík přihrávku na Martina Franců, který si najel před branku, a Lochmana prostřelil – 2 : 4. Po minutě přišla odpověď domácích a střelou zblízka překonal Kolbabu Hloušek – 3 : 4. Uplynula další minuta a skóre se opět měnilo – po vhazování poslal přihrávku obloukem do středního pásma Vybíral, za kotoučem se rozjel Vítek, Lochman vyjel příliš z brány a hronovský kanonýr zakončoval do prázdné – 3 : 5. Gólovou přestřelku ve druhé třetině zakončil přesným zásahem třebechovický Branda – 4 : 5.

Vstup do závěrečné části se povedl domácím, kteří hned po sedmnácti vteřinách skórovali a vyrovnali na 5 : 5. Ve 47. minutě přihrál Dudadík do jízdy Fišerovi a ten zakončil přesně pod víko – 5 : 6. Třebechovice se snažily opět vyrovnat, blízko k tomu měl Drašnar, ale po jeho střele zvonila pouze tyčka. Od modré střílel Suchý, jeho střelu se pokusil před brankou korigovat Hloušek, ale Kolbaba byl připraven a nebezpečnou akci zachytil. Poté vyjel Dudadík sám proti Lochmanovi, nájezd mu vyšel parádně a vnesl tak trochu klidu na hronovskou střídačku – 5 : 7. V čase 57:24 zdramatizoval situaci Dostálek, který snížil na jednobrankový rozdíl – 6 : 7. V závěru Třebechovičtí odvolali gólmana a zkusili hrát v šesti, to jim však nevyšlo a vítězství Hronova tak definitivně potvrdil Vítek, který skóroval do prázdné brány – 6 : 8.

Hronov v Třebechovicích odehrál povedené utkání a s četnou fanouškovskou podporou dotáhl první čtvrtfinálový duel do vítězného konce. Další utkání sehrají hronovští hokejisté na domácím ledě v neděli 13. ledna od 17 hodin.

Branky: 2. Polák (Kostka), 22. Smutný (Branda) 35. Hloušek (Šafář) 36. Branda (Šafář), 41. Hloušek (Šafář, Branda) 58. Dostálek (Kostka) – 15. Táborský (Fišer), 28. Ropický (Vítek), 30. Šakarov (Borůvka), 34. Franců Ma. (Dudadík, Fišer), 36. Vítek (Vybíral), 47. Fišer (Dudadík), 57. Dudadík (Táborský), 60. Vítek (Fišer)

Sestava Hronova: Kolbaba - Hornyš, Borůvka, Táborský, John, Ježík, Vybíral - Šakarov, Hubáček, Daňo – Dudadík, Fišer, Franců Ma. – Vítek, Ropický F., Franců Mi.