Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Hronov předvedl obrat z říše snů a ujal se vedení v sérii

Hronov předvedl obrat z říše snů a ujal se vedení v sérii

nme

Domácím se vydařil vstup do utkání o třetí místo v krajské hokejové lize mnohem lépe než Hronovu, jehož hra byla na začátku velmi slabá. Po dvou třetinách se za stavu 5 : 0 zdálo být již rozhodnuto. Hronovští však poté předvedli neuvěřitelný obrat a před závěrečnou sirénou srovnali skóre. O vítězi nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, které zajistily Hronovu vedení v sérii.

TJ Spartak Nové Město nad Metují - HC Wikov Hronov 5 : 6 SN (3 : 0, 2 : 0, 0 : 5 - 0 : 0)

Ve 3. minutě vyrazili do akce Polák a Martin Franců, ale domácí obrana jim nenechala příliš prostoru. V 6. minutě bojoval Ježek s Borůvkou u mantinelu o puk, novoměstský útočník poslal nevýraznou střelu na hronovského gólmana, tomu kotouč nešťastně proplul mezi betony a domácí tak otevřeli skóre utkání – 1:0. V sedmé minutě se při přesilovce domácích před Kolbabou dobře zorientoval Kodym, který zamířil přihrávku od Ježka do hronovské brány – 2:0. V 10. minutě se v šanci ocitl Chmelík, ale Ježík nedovoleně zasáhl, a tak bylo nařízeno trestné střílení.  To se novoměstskému exekutorovi vydařilo, našel skulinu mezi betony a zvýšil na 3:0. Krátce poté rozjeli domácí další nebezpečnou akci, ale tentokrát neuspěli. V závěru měl Spartak ještě několik dalších dobrých příležitostí, ale skóre se už před první sirénou neměnilo.

Do druhé třetiny nastupovali Hronovští s cílem snížit třígólové manko, to se jim ale vůbec nedařilo. Ve 32. minutě udělal hrubku Daňo, který přihrál přímo do jízdy Prausovi, ten nabídnutou příležitost využil – 4:0. Chvíli poté hrál Hronov v oslabení, Praus zachytil dlouhou přihrávku, přihrál Ježkovi a ten Kolbabu v hronovské bráně překonal – 5:0. Hronov nepředváděl dobrý výkon a po pěti inkasovaných gólech se zdálo být rozhodnuto.

Zbývala poslední dvacetiminutovka a zřejmě nikdo by si v tu chvíli nevsadil na výhru Hronova. V úvodu posledního dějství Hronov ubránil oslabení a poté se začaly dít věci! Ve 45. minutě vyslal Martin Franců dlouhou přihrávku na Fišera, ten vyjel nikým nebráněn proti Horáčkovi a nájezd mu vyšel parádně – 5:1. Vyloučení Plíhala Hronov nepotrestal, poté se však ke kotouči dostal Hubáček a zakončil pod víko domácí branky – 5:2. O necelé dvě minuty později se hosté prosadili potřetí – Daňo vypálil od modré, střelu usměrnil Martin Franců a Hronov tak snížil už na 5:3. Poté byl vyloučen Jakl a hosté domácí opět potrestali – Hubáček přihrál zpoza branky Vítkovi, ten hned vypálil a na jeho střelu nedokázal Horáček zareagovat – 5:4. Za devět a půl minuty se tak Hronovští dokázali přiblížit na rozdíl jediné branky a na srovnání skóre jim ještě zbývalo více než šest minut. Novoměští se snažili těsný náskok ubránit, ale to se jim nepodařilo, v 57. minutě poslal na Horáčka tvrdou střelu Táborský a bylo vyrovnáno – 5:5!

Hronov tak dokázal během 13 minut smazat pětibrankový náskok domácích a pokračovalo se v prodloužení. Dobrou šanci měl Hubáček a z dorážky zkusil štěstí Borůvka, ale ani jednomu pokus nevyšel. Poté ujeli domácí dva na jednoho, ale Kolbaba situaci zvládl skvěle. Prodloužení rozuzlení nepřineslo a na řadu přišly samostatné nájezdy.

Jako první jel za Hronov Polák, ale Horáček jeho akci přečetl a zakročil – 0:0. Za domácí začínal Ježek a tomu se podařilo Kolbabu prostřelit – 1:0. Další na řadě byl Vítek – ten úspěšně našel skulinu mezi Horáčkovými betony – 1:1. Jako druhého vyslal Spartak Stehna, Kolbaba skvěle zasáhnul a střela šla mimo – 1:1. Poté vyjel proti domácímu gólmanovi Fišer, který svojí klasickou kličkou nájezd proměnil – 1:2. Domácí jako třetího vyslali Kodyma, ten neuspěl a Hronov se tak mohl radovat z prvního vítězství.

Po velmi zajímavém a dramatickém utkání se tak Hronov ujímá vedení v sérii 1:0. Boj o třetí místo bude pokračovat již tuto neděli od 17 hodin v hronovské Wikov aréně!

Branky a nahrávky: 6. Ježek, 8. Kodym (Ježek), 10. Chmelík, 32. Praus, 36. Ježek (Praus) – 45. Fišer (Franců Ma., Táborský), 49. Hubáček (Vítek), 51. Franců Ma. (Daňo), 54. Vítek (Hubáček), 57. Táborský (Fišer), 65. Fišer

Sestava HC Wikov Hronov: Kolbaba – Daňo, Borůvka, Táborský, Hornyš, Ježík, Vybíral  - Polák, Hubáček, Franců Ma. – Franců Mi., Fišer, Dudadík – Vítek, Ropický F., John

Foto a video archiv HC Wikov Hronov

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře