Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Hronov – Náchod: Z Čechů nejlepší Kreisinger a Kozáková

Hronov – Náchod: Z Čechů nejlepší Kreisinger a Kozáková

seznam článků
Hronov – Náchod: Z Čechů nejlepší Kreisinger a Kozáková
Strana 2
Všechny strany

sinTradiční silniční běh Hronov – Náchod přivítal i letos na startu mezinárodní konkurenci. Ve výsledcích se neztratili ani čeští závodníci – Jan Kreisinger byl s malým odstupem druhý, Denisa Kozáková se v absolutním pořadí žen umístila jen o příčku hůře.

Stovky běžců v sobotu 24. října přivítala mlha, ale necelou hodinku před startem vysvitlo slunce a to znamenalo, že se "východočeské Běchovice" uskutečnily za krásného podzimního počasí.

Tradiční trať byla letos v závěru mírně pozměněná kvůli opravám v Náchodě, a tak se teprve podruhé v historii běžela delší trať, letos měla rovných 9 kilometrů. "Trať má historicky 8 850 metrů a to udržíme," slíbila hlavní pořadatelka Kopecká pro příští rok návrat k původní trase.

Nepříjemným překvapením pro běžce čekající před Jiráskovým divadlem bylo, že k převlečení byly tentokrát pouze autobusy o pár minut dříve svážející běžce z Náchoda do Hronova.

Na startu se letos sešlo 678 běžců, přesně o 99 více než loni a pořadatelé už sní o tisícovce. Letos se konal úctyhodný 68. ročník závodu, a tak bude třeba překonání této hranice skvělou oslavou jubilea za dva roky.

Jak Kreisinger: Chybělo pár vteřin

Z české nejužší špičky dorazil pouze účastník OH v Londýně Jan Kreisinger (Adidas Boost Team), ale měl zdatné zahraniční konkurenty z klubu Ahiles-Leszno a nakonec doběhl jako druhý, devět kilometrů zdolal v čase 27:11. O šest vteřin ho porazil Ruslan Pechnikov, třetí Wiktor Nagizniak byl o 26 vteřin zpět.

"Myslím, že si to vítěz hlídal a běžel si v klidu. Já měl začátek pomalejší, běžel jsem od druhého kilometru sám a už jsem to nedohnal," uvedl v cíli nejlepší z Čechů a dodal, že se mu poslední dobou začíná dařit i na kratších tratích. Nicméně na maratonskou distanci nezanevře, na jaře chce ještě jednou zkusit zaběhnout limit pro OH v Riu.

Do první desítky se z Čechů prosadil ještě pátý Radek Hübl (RunSport Team), mladý talent Sebastian Vošvrda (Mladá Boleslav) na sedmém místě, hned za ním byl vítěz mladších veteránů Tomáš Blaha (AK Kroměříž), devátý domácí Kamil Krunka a desítku uzavíral Lukáš Gdula reprezentující Hvězdu Padrubice. "Běželo se mi výborně, začal jsem zezadu, takže spokojenost," zhodnotil závod zkušený Tomáš Blaha, který svůj první start na této trati ozdobil výhrou a první desítkou absolutně. Z dalších závodů se chystá mimo jiné na Starobělské Lurdy, kde bude patřit k favoritům.

Dodejme, že veterány D vyhrál Miloš Smrčka (BK Říčany), E František Mach (SKI CLUB JABLONEC) a F Jiří Libra finišující mezi supeři o více než padesát let mladšími. Oceněni byli také dva nejstarší účastníci – Jiří Soukup i František Bém se narodili v roce 1927.

Denisa Kozáková třetí a zároveň nejlepší

Rovněž mezi ženami vládly zahraniční běžkyně, situaci jim však svou neúčastí podstatně ulehčily dvě nejrychlejší ženy z loňska – traťová rekordmanka Eva Vrabcová a Táňa Metelková. Nejrychlejší byla Anastasiya Dakhevich (32:38) a o 13 vteřin pomalejší byla Natalia Nahirniak, obě z klubu Ahiles-Leszno. Třetí místo v celkovém pořadí žen však již brala v čase 34:18 česká běžkyně, vítězka mladších veteránek Denisa Kozáková (Hvězda Pardubice).

Do sedmičky vyhlašovaných závodnic se pak vešly ještě třetí v kategorii mladých závodnic Martina Uvízlová (SK Studenec), vítězka kategorie ZC Jana Matyášová (Dolní Dobrouč), Jana Solánská (Maratonstav Úpice), Anna Krátká (Hvězda SKP Pardubice).

Součástí závodu byla i letos tombola, sympatické byly gratulace starostce Hronova k životnímu jubileu. Rozčarování ale zažili účastníci Mizuno Running Cupu. Seriál konající se od března po celé republice s jednou zastávkou na Slovensku měl být vyhlášen právě po posledním závodě v Náchodě, ale dle pořadatelů závodu má promotér problémy a úspěšní závodníci prý dostanou ceny poštou...

Foto Martin Singr, zdroj www.bezvabeh.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře