Jste zde: Sport Ostatní sporty Hokej: První polovinu základní části zakončil Hronov špatným výkonem v Opočně. Body ale uhájil

seznam článků
Strana 2
Všechny strany

hronov_hokej

Ve 13. kole krajské ligy zavítali hronovští hokejisté do Opočna, kde neodehráli vůbec povedené utkání. Po první třetině prohrávali s posledním celkem tabulky o dva góly a ani v dalším vývoji zápasu nehrál Hronov jako favorit utkání. Tři body ale nakonec putují do Hronova, za výhru 9 : 7.

HC Opočno - HC Wikov Hronov 7 : 9 (3 : 1, 2 : 5, 2 : 3)

Již ve 2. minutě se hronovští radovali z první branky, ale hlavní sudí gól neuznal. Ve 4. minutě šel pykat na trestnou Černík, Hronov se přesilové hry chopil naplno a po osmi vteřinách dokázal početní výhodu využít Daňo a otevřel skóre utkání – 0 : 1. Hronovské vedení netrvalo ani půl minuty a domácí se radovali z vyrovnání. Přibyl vyslal kotouč před hronovskou branku, ten se odrazil od bruslí Ježíka a Heneše a doputoval až za brankovou čáru – 1 : 1. Následně se hronovským fanouškům tajil dech, když Heneš nebezpečně vyjel ze své branky, Opočenští ale situaci naštěstí nevyužili. Hronovští nehráli dobře a situaci využili domácí, kteří zásluhou Jedličky šli do vedení – 2 : 1. Následně si Hronov zahrál přesilovku, ta se mu ale nevydařila. V 11. minutě domácí opět skórovali – Žid volně vystřelil na Heneše a poslal mu puk přímo mezi betony – 3 : 1. Hronovští byli střelecky aktivnější, ale opticky byl jejich výkon špatný, neustálé přihrávky kazily dobré gólové příležitosti a nepřesvědčivý výkon gólmana situaci také neprospíval.

Vstup do druhé třetiny už vypadal lépe. Hronovští byli aktivnější a naopak domácím začínaly docházet síly. Ve 25. minutě dokázali hosté využít v posledních vteřinách přesilovku, kdy od modré vystřelil Hornyš a snížil na 3 : 2. Poté si početní výhodu vyzkoušeli opět domácí  - Ondřej Mlateček přihrál před brankou Jedličkovi a ten na hronovského brankáře vyzrál – 4 : 2. Ve 29. minutě dorážel do opočenské branky Vítek a snížil na 4 : 3. Následně si Hronov zkomplikoval situaci fauly, oslabení 3 na 5 zvládl bez úhony a v pokračujícím oslabení 4 na 5 vystřelil na Dostála Vítek, opočenský gólman puk nezískal pod kontrolu a odražený kotouč dorazil za brankovou čáru Fišer a bylo vyrovnáno – 4 : 4. Ve 36. minutě projel celým hřištěm Michal Mlateček, jeho cestu mu nikdo nezkomplikoval a on tak mohl v klidu zavěsit – 5 : 4. Poté zachytil dlouhou přihrávku od Borůvky Martin Franců a na jeho střelu byl opočenský brankář krátký – 5 : 5. Střelecky se v závěru třetiny dokázal ještě prosadit Fišer a poslal tak hosty do těsného vedení – 5 : 6.

V úvodu závěrečné třetiny dokázal Dostála střelou od modré prostřelit Táborský – 5 : 7. Ve 48. minutě hrál Hronov přesilovku, Slezákovi se ale podařilo zachytit kotouč a vyjel proti Henešovi, ten nekladl velký odpor a Opočno ve vlastním oslabení snížilo na 6 : 7. O tři minuty později byl ve vlastním oslabení úspěšný i Hronov, kdy skóroval Fišer a zajistil si tak v zápase hattrick – 6 : 8. Naději na domácí střídačku vrátil svým gólem Židík, když snížil na brankový rozdíl - 7 : 8. V 58. minutě vybojoval kotouč opět Fišer a nájezd na opočenskou branku proměnil svým klasickým blafákem – 7 : 9. Opočno ještě zkusilo odvolat brankáře, ale na výsledku se už nic neměnilo. Přestože Hronov nakonec zvítězil poměrem 9 : 7, výkonem se pyšnit rozhodně nemůže.

Sestava HC Wikov Hronov: Heneš - Hornyš, Borůvka, Táborský, Daňo, Ježík - Hubáček, Franců Ma., Vítek - Franců Mi., Fišer, Dudadík - Rojšl, Kozák, Ansorge

Branky: 4. Přibyl, 7. Jedlička (Přibyl), 11. Žid L. (Slezák), 27. Černík (Jedlička, Mlateček O.), 36. Mlateček M. (Dostál), 48. Slezák, 54. Židík (Slezák, Žid L.) - 4. Daňo (Táborský, Fišer), 25. Hornyš (Vítek, Hubáček), 29. Vítek (Hornyš, Kozák), 34. Fišer (Vítek), 37. Franců Ma. (Borůvka), 38. Fišer (Táborský), 44. Táborský (Fišer), 51. Fišer (Táborský), 58. Fišer

obrazek_10

obrazek_10
zpět na článek

Přidat komentář

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek