Neděle 25.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Dva víkendy, dvě soutěže, 20 medailí

Dva víkendy, dvě soutěže, 20 medailí

seznam článků
Dva víkendy, dvě soutěže, 20 medailí
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

f u 3613Dva víkendy, dvě soutěže, 20 medailí. Takovou bilanci mají náchodští karatisté.

Neuplynul ani týden od posledních úspěchů a náchodští karatisté se rozhodli znovu poměřit své síly s konkurencí. K tomuto účelu si sedmičlenná výprava ve složení Veronika Mišáková, Pavlína Škaldová, Renata Vlachová, Anna Kubečková, Jakub Šolín, Jakub Macháček a Martin Kubeček vybrala soutěž Trutnovský dráček, určenou pro karatistickou mládež do 15let. Akce se konala v sobotu 31. října 2015 v Trutnově a účastnilo se jí 180 závodníků ze 17 klubů Čech a Slovenska.

V soutěži kata jednotlivci vybojovala V. Mišáková v kategorii ml. žákyně 10 - 11 let pro technické stupně 8. - 7. kyu bronzovou příčku, v kategorii bez rozdílu technických stupňů pak obsadila spolu s P. Škaldovou páté místo. Úctyhodný výkon předvedl M. Kubeček, který v kategorii ml. žáci 7 - 9 let 8. - 7. kyu prošel přes 38 soupeřů až do finále, kde byl poražen jediným závodníkem a obsadil tak vynikající druhé místo. Ve stejně početně obsazené kategorii ml. žáci 7 - 9 let bez rozdílu tech. stupňů skončil J. Šolín na pátém místě.

Kategorie kata byla završena soutěží týmů, která byla tentokrát smíšená (tj. dívky i chlapci soutěžili společně), to však naše chlapce (J. Šolín, J. Macháček, M. Kubeček) nerozhodilo a společně si došli pro bronz.

Ani v kumite jsme nezůstali pozadu. V kategorii ml. žákyně 10 - 11 let 8. - 7. kyu (-35kg) získala V. Mišáková stříbro, stejně tak R. Vlachová ve váze vyšší (+35kg). V. Mišáková se nezalekla soupeřek ani v kategorii open (bez rozdílu tech. stupňů) a vybojovala si 5. příčku. Velký úspěch slavila i P. Škaldová, která podlehla soupeřce až ve finálovém zápase a obsadila tak v kategorii ml. žákyně 10 - 11 let open (+35kg) stříbrnou příčku, R. Vlachová vybojovala bronz. Nakonec se podařilo prosadit také J. Šolínovi, který si z kategorie ml. žáci 7 - 9 let (-32 kg) odvezl stříbro.

Zdroj www.mestonachod.cz

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře