Sobota 13.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Ze slavnosti všech vodníků se těšily stovky lidí

Ze slavnosti všech vodníků se těšily stovky lidí

seznam článků
Ze slavnosti všech vodníků se těšily stovky lidí
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Všechny strany

vod1"Nejkrásnější slavnosti, co jsem zažil," tak zhodnotil Vodnické slavnosti, naplánované na uplynulý víkend, Milan Hrstka, hlavní pořadatel akce. Velmi pestrý program, který vyvrcholil mimořádným ohňostrojem, přilákal na tradiční místo konání, do kempu Brodský, stovky lidí.

Vodnické slavnosti začaly, jako již poněkolikáté, programem pro nejmenší v pátek odpoledne a večer. To si pro ně pořadatelé z kempu Brodský připravili vodnickou školičku a promítání nadvodního kina. Hrály se, jak jinak, pohádky s vodnickou tematikou.

Hlavní program proběhl v sobotu. Počasí akci více než dopřálo, na jeden den se v chladnějším a deštivém období udělalo krásně a do kempu si tak našly cestu stovky lidí. "Přesné číslo zatím nemám, ale dovoluji si odhadnout, že se zde o celém víkendu vystřídalo přes tisíc lidí," uvedl Milan Hrstka. Všechny příchozí čekala pláž plná atrakcí. Malí i velcí se mohli namaskovat do tematické kombinace zelené a červené barvy, děti se mohly vyřádit na skákacích hradech, v lanovém parku, sklouznout se na hasičské skluzavce a samozřejmě se namočit v rybníku Brodský.

Samotné slavnosti zahájil jako vždy vodník Brodík poté, co se ve 14 hodin nechal vyvolat přítomným vodnictvem. Po tradičních zdravicích, posilnění puškvorcovkou a vyhlášení jednodenního zákazu topení se mohlo jít na soutěže. Malí vodníci i suchozemci proplouvali podvodním tunelem, lovili dušičky, shazovali se z plováku, házeli kaprem, stříkali po sobě vodními pistolemi, lovili perličky atd. atd. Za své výkony dostávaly děti papírové dušičky, za něž si mohly na konci vyměnit řadu drobností. Celou tříhodinovou pasáž provázel smích, výskot, zvuk cákání vody, pleskání mokrých nohou v trávě a neúnavné komentování vodníků Brodíka a Kecálka.

Veselé soutěže skončily zhruba v 17 hodin Poté následovala letošní novinka, trojboj pro děti, do něhož se přihlásilo téměř 40 malých plavců (nejmenší plavkyni bylo 5 let!). Děti musely přeplavat z jednoho mola na druhé, zde vypít kelímek malinové limonády, odtud plavat do větší hloubky pro duši (barevný balonek) a tu nakonec přinést na břeh. Celý trojboj ozdobila soutěžní atmosféra, kdy mladým plavcům a plavkyním fandil prakticky celý břeh.

Po vydařeném dětském trojboji přišel na řadu ten klasický, dospělý. Na odrostlejší závodníky čekal plavecký úsek k loďce s puškvorcovkou, odtud k loďce s lahvovým pivem, to – vypité – bylo třeba odnést na břeh a plavat ještě pro duši (dřevěné poleno). Na startovní pole se postavilo 48 lidí, čímž byl ustaven nový rekord slavností. Výsledky budou dodány k tomuto článku později. Po obou trojbojích měla na řadu přijít další novinka, pivní štafeta, která se ale nakonec kvůli časovému skluzu neuskutečnila. Třeba příště!

Hned po vyhlášení výsledků se pláží začaly nést známé melodie písní a skladeb v podání Městské dechové hudby Červený Kostelec a čekání na večerní očekávaný ohňostroj zkrátil kouzelník a večerní promítání v nadvodním kině. "Celou akcí se letos nesla nádherná, pohodová atmosféra. Bylo vidět, že se sem lidé přišli bavit – nikdo svým chováním nedělal žádné trable, nikoho jsme nemuseli napomínat např. za plavání k pyrotechnice, počasí vyšlo ideálně, prostě letos to byla absolutní pohoda," zhodnotil akci Milan Hrstka.

Akce ale nekončila a ve 23.13 hodin přišel opravdový bonbonek. Nadvodní ohňostroj, doprovázený hudbou, který si letos nastavil laťku pro další ročníky opravdu vysoko. "Letošní ohňostroj, to bylo něco nepopsatelného. Na vlastní oči jsem viděl lidi, kterým při něm vytryskly slzy. Až do nedělního rána jsem se setkával s názory, že tento ohňostroj, vypiplaný do nejmenšího detailu, předčí např. i ohňostroje z takových akcí, jako je mělnické vinobraní, různé silvestry, a dokonce i ohňostroje z Prahy. A já za to klukům, kteří ho celý rok připravují, a vymýšlejí vychytávky, jak lidem na pláži dát ten nejpůsobivější zážitek, musím obrovsky poděkovat," poklonil se ohňostrůjcům hlavní pořadatel. Nutno dodat, že se nejednalo jen o jeho názor – i ostatní diváci neskrývali ohromení nad tím, jak byl letos ohňostroj skvěle připraven.

Jedinou nevydařenou částí slavností tak byl nedělní program, který byl zrušen kvůli špatnému počasí. I tak ale letos bylo v kempu Brodský opět o co stát. "Celkově vzato, podle mého to byly ty nejkrásnější Vodnické slavnosti, co jsem zažil," zhodnotil krátce a výstižně Milan Hrstka.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře