Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Ve Dvoře Králové zářili tanečníci z Déčka

Ve Dvoře Králové zářili tanečníci z Déčka

seznam článků
Ve Dvoře Králové zářili tanečníci z Déčka
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

ori1Pokročilé tanečnice ze skupiny břišních tanců Střediska volného času Déčko Náchod Parwana se zúčastnily soutěžní přehlídky Dvorská Jednička ve Dvoře Králové nad Labem, kde v sobotu 11. dubna probíhala soutěž v kategoriích orientálního tance.

Tanečnice si pochvalovaly příjemnou atmosféru a dobře připravenou soutěž. Dopoledne si orientální tanečnice užily v přátelském duchu při sledování a podporování orientálních tanečnic a skupin v různých věkových kategoriích.

Vedoucí břišních tanečnic Bc. Tereza Išová popsala úspěch svých svěřenkyň: "Naše skupina soutěžila s vystoupením Zlatá křídla, toto vystoupení se však neumístilo, a skončilo o "fous" na 5. místě. Překvapivě jsme však získaly dvě stříbrné medaile, které pro SVČ Déčko Náchod získaly Terka Šrollová a Bára Karásková, které soutěžily v kategorii DUO v kategorii do 11 let. Držte nám palce do dalších soutěží!".

V neděli 12. dubna pokračoval "nálet" dalších tanečníků z náchodského Déčka, tentokrát street dance. Ti odjeli s jasným cílem, ukázat ve Dvorské Jedničce, kdo že je ta jednička. Ve Dvoře je překvapila velká konkurence, v kategorii juniorů soutěžilo celkem deset skupin a Déčko mělo svá dvě želízka v ohni, a to taneční skupinu XkA a Druhá realita.
V kategorii starších soutěžilo pět street dance skupin a Náchod zastupovala skupina Gold Edition.

Déčko Náchod opět ukázalo všem, že na Dvorské Jedničce jsou opravdové JEDNIČKY. Druhá Realita všechny nekompromisně porazila a od všech devíti porotců získala devět jedniček. Gold Edition zkrátka všem jednoznačně vzkázala, co slovo GOLD v jejich názvu znamená pro soupeře a ve své kategorii získala zlato.

Jaroslav Karásek, vedoucí tanečního oddělení by rád poděkoval všem zúčastněným za výbornou reprezentaci Déčka a Náchoda. Rád by poděkoval také tanečníkům z Broumova a z Třebechovic, kteří jim neustále dýchají na záda a díky nim mají soutěže tu pravou "šťávu". Jeho doslovný vzkaz zní: "Respekt a těšíme se na příště!".

Gratulujeme všem tanečníkům a tanečnicím, jak břišním, tak street dance, k výborným výsledkům a držíme jim pěsti na další víkend, kdy vyráží soutěžit do Rychnova nad Kněžnou. Najde Rychnovský pohárek svůj nový domov v Náchodě?

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře