Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura V Náchodě začaly Španělské dny

V Náchodě začaly Španělské dny

seznam článků
V Náchodě začaly Španělské dny
Strana 2
Všechny strany

spanV Náchodě byly včera zahájeny Španělské dny, které potrvají do 29. dubna. Vše zahájila vernisáž výstavy fotografií studentů a absolventů Jiráskova gymnázia ze Španělska a Latinské Ameriky. Na vernisáži se podávala španělská a latinskoamerická jídla, která připravili studenti a dobrovolníci z Déčka. Nechyběl ani tematický přípitek.

"V sobotu se koná opravdu zajímavý koncert španělského flamenca v podání významného kytaristy Daria Piga doprovázené zpěvem i tancem. V sobotu je možné také popít argentinskou yerbu maté na přednášce o Patagonii. V pondělí a ve středu budou promítány dva méně známé, ale o to pro naše publikum zajímavější španělské filmy, které jinak nemají možnost shlédnout. A konečně v úterý se sjedou španělští dobrovolníci z celé republiky, aby prezentovali a hovořili o své práci a životě v České Republice," připomněla program Španělských dnů Monika Hovádková ze Střediska volného času Déčko Náchod.

Studenti gymnázia předvedou divadelní představení ve španělském jazyce inspirované učebnicí španělštiny Aventura. Celá akce probíhá ve spolupráci Déčka, Jiráskova gymnázia, Městské knihovny, Města Náchoda a jeho Kulturní a sportovní nadace a v neposlední řadě je akcí v rámci programu Erasmus plus a počítá s podporou Španělského velvyslanectví.

"Věříme, že tato akce bude zpestřením života Náchoďanů a osloví mnoho z nich. Pro nás nejdůležitějším výstupem je záměr této akce. Naprostá většina zmiňovaných přednášek, projekcí a představení bude zdarma a rádi bychom použili dobrovolné vstupné pro adopci dítěte v Peru. Věříme, že pokud tato akce umožní lepší vzdělání byť jen jednomu dítěti v rozvojové zemi, získává vše další a mnohem hlubší rozměr. Doufáme, že se nám podaří vytvořit tradici a tyto dny budou pokračovat i v dalších letech a pomáhat tak i jiným lidem v nouzi. Všechny tímto srdečně zveme a těšíme se na příjemně strávené společné chvíle," dodala Monika Hovádková.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře