Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Ostatní kultura Úspěšný vstup TAK Dance Jaroměř do nové taneční sezóny

Úspěšný vstup TAK Dance Jaroměř do nové taneční sezóny

tanecNa první soutěži v nové sezóně pořádané Jaroslavem Krtičkou z Taneční školy Krok, obcí Praskačka a Svazem učitelů tance České republiky v Praskačce začal taneční klub TAK Dance Jaroměř v letošních soutěžních kláních velkým úspěchem. Minulou neděli se soutěže účastnilo šest tanečních párů, kteří uspěli v různých věkových kategoriích.

Průběh soutěže v Praskačce a výsledky jednotlivých párů podrobně popsal Tomáš Chmel, který jaroměřský taneční klub TAK Dance vede společně se svojí manželkou Kateřinou.

"V kategorii Děti 2 kombinace Jaroměř reprezentovaly páry František Koláčný - Amélie Cejnarová a Matěj Chmel - Michaela Zvolánková. Fanda s Amélkou se probojovali až do finále, kde se umístili hned na první soutěži na skvělé stříbrné příčče. Matěj s Míšou skončili na 8. místě ze čtrnácti zúčastněných tanečních párů z celé republiky.

Ve starší kategorii Junior 1 jsme měli tři páry. Oldřich Boháč - Ladislava Třasáková, Filip Chmel - Petra Filounková a Dominik Kříž - Ivana Koubková. Ve standartní části tančily pouze dva páry. Filip s Péťou skončili stejně jako Olda s Laďkou v prvním kole na 11. a 14. místě z celkových 16-ti párů. V kombinaci jsme měli hned pět párů, jelikož mohou páry vždy soutěžit i o kategorii výše. V Juniorech 1 kombinacích byli Filip Chmel - Petra Filounková první nepostupující do finále, tedy 6. místo, František Koláčný - Amelie Cejnarová 11. místo, Dominik Kříž - Ivana Koubková 14. místo, Matěj Chmel - Michaela Zvolánková 15. místo a Oldřich Boháč - Ladislava Třasáková 16. místo.

V kategorii Junior 1 latina jsme měli čtyři páry. Této soutěže se účastnilo zatím nejvíce párů ze všech letošních pořádaných soutěží, celkem 18 párů. Dominik s Ivčou obsadili 16. místo, Olda s Laďkou 14. místo, Fanda s Amélkou skončil v této kategorii jako druhý nepostupující pár do finále na 7. místě, což je ve starší kategorii opravdu chválihodné, a na svou úspěšnou loňskou sezonu navázal Filip s Péťou, probojovali se do finále, kde si vytancovali 1. místo.

Skvělý úspěch ale pokračoval ještě v dalších kategoriích. Letos nové kategorie Junior 2, která vznikla rozdělením Juniorů na Junior 1 (12-13 let) a Junior 2 (14-15 let), se účastnily tři páry. Poprvé nastoupil Michal Valeš - Pavlína Čižmářová a doplnili je Olda s Laďkou a Fík s Péťou. Ve standardu tančil jen Michal s Pájou, kteří skončili na 8. místě a Olda s Laďkou, kteří obsadili 7. příčku. V latině už tančili všichni. Michal s Pájou obsadili 10. místo, Olda s Laďkou 9. místo a Fík s Péťou se reprezentovali opět skvělou stříbrnou pozicí. V Juniorech 2 kombinacích se blýskl svým výkonem Michal Valeš a Pavlína Čižmářová, protancovali se až do finále a zde obsadili perfektní 3. místo.

Musíme s Kačenkou konstatovat, že se našim párům na první soutěži v sezóně vedlo skvěle, ba přímo výtečně. Všichni na sobě opravdu zapracovali, jak na letním soustředění, tak i na jednotlivých trénincích a výsledek se dostavil. Nevyšlo to úplně všem podle představ, ale tak už to chodí a někdo má pomalejší start. I přesto chceme s Kačenkou všem poděkovat za skvělé výkony a již se těšíme na další soutěž tuto neděli v Přelouči."

Foto z loňské soutěže v Praskačce, archiv TAK Dance Jaroměř

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře